Нова пошукова система Yottos.
User Rating: / 5
PoorBest 
There are no translations available.

Пошукова система YottosСьогодні однією з найголовніших проблем Інтернету є проблема знаходження необхідної інформації за мінімальний час.
Це означає, що досі не знайдено рецепт оптимального пошуку, а тому ми постійно чуємо про нові пошукові системи, які обіцяють задовольнити потреби найвибагливішого користувача. Однією з таких нових систем пошуку є Yottos. Спробуємо протестувати її та зробити висновки, чи варта вона уваги та дорогоцінного часу користувача.
Для початку звернемося до інформації, яку нам надають розробники:
  • Yottos – це нова система пошуку, швидка, точна, проста і зручна у використанні. Перед тим, як розпочалось створення Yottos, розробники дійшли висновка, що сучасний пошук в мережі Інтернет далекий від ідеалу, і свої ідеї з наближення пошуку до ідеального вони втілюють в Yottos.
  • Програмний код системи пошуку Yottos містить велику кількість авторських «ноу-хау», в числі яких – революційний механізм індексування і сортування файлів, а також прогресивна процедура відбору документів.
  • Yottos – це міжнародний пошуковий проект; на даний момент реалізований російською, українською і англійською мовами, і вже дуже скоро Yottos буде доступний мешканцям Інтернету, які розмовляють на інших мовах.
  • Yottos надає своїм користувачам широкі можливості пошуку: існує можливість шукати інформацію, обмежуючи область пошуку країною, регіоном і навіть містом.
  • Yottos пропонує користувачам три варіанти пошуку: пошук по Веб – пошук у всій Всесвітній Павутині, Zero-пошук – пошук в тематичних сайтах і Новинах.
  • Проект Каталог Yottos збирає найцікавіші і найкорисніші сайти мережі Інтернет. Проект Новини Yottos збирає найактуальніші і найцікавіші новини з вісімнадцяти сфер діяльності людини з усього світу.
  • Для рекламодавців був реалізований проект Yottos AdLoad  – система розміщення рекламних оголошень в партнерській мережі Yottos.
Проте для того, щоб оцінити переваги і недоліки нової системи пошуку, порівняємо її з добре відомою Google. Введемо однаковий запит «Прага» у Google та Yottos
Як бачимо, відрізняються не лише видані посилання, а і інтерфейси систем пошуку. Варто зауважити, що приємне враження залишає повна відсутність рекламних оголошень в Yottos. Проте інтерфейс перенасичений текстом і посилання не відокремлені комфортною відстанню. Щодо змісту знайденої інформації, вона відрізняється несуттєво у двох системах пошуку.
Рекламні оголошення можна знайти при введенні запиту у Zero-пошук:
Тепер спробуємо ввести цей же запит у Новини кожної системи пошуку. Найновішим повідомленням у Yottos є повідомлення від 27 квітня, а в Google є чимало сьогоднішніх статей. Тож цей аспект нової пошукової системи потребує вдосконалення.
Варто зазначити, що категорія Ринок є досить зручною і цікавою. У ній запит розглядається з точки зору товару, який пошукова система намагається знайти. Весь «Ринок» є структурованим через відділи, такі як «Мистецтво», «Побутова техніка», «Подарунки» і т.п. Про знайдений товар надається інформація у вигляді фотографії, опису, дати та ціни.
Здається, що розробники пошукової системи Yottos ставили собі завданням створити один великий онлайн універмаг з відповідними тематичними відділами. Якщо такої мети вдасться досягти, то дана пошукова система знайде свою окрему нішу і зможе закріпитись у пам’яті користувачів.
Автор Дінара Ільясова, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting