Google випустив анти-Google Analytics
User Rating: / 1
PoorBest 
Wednesday, 26 May 2010 19:06
There are no translations available.

Компанія Google надала інтернет-користувачам і веб-майстрам інструменти для боротьби з її власним лічильником - Google Analytics.

Відтепер у адміністраторів сайтів є можливість автоматично "анонімізувати" IP-адреси відвідувачів, передаючи в Google Analytics лише ту частину IP-адрес, яка необхідна для визначення їхнього місця розташування. Власне, айпішники гуло лічильнику потрібні саме для складання звітів по "географії" користувачів, тому великого сенсу зберігати ці адреси повністю немає. Правда, в Google відзначають, що із-за "обрізаних" IP-адрес розташування може визначатися менш точно.

Але найбільш радикальний інструмент отримали учасники: тепер вони можуть повністю приховати свої дії від усіх лічильників Google Analytics, незалежно від сайту, де встановлено код цих лічильників. Для цього достатньо завантажити і встановити спеціальне розширення, доступне для трьох найбільш популярних браузерів - Internet Explorer (підтримуються версії 7 і 8), Mozilla Firefox (3.5 і вище) і Google Chrome (4 і вище).

Розширення мають статус бета і не містять будь-яких додаткових налаштувань, так що користувач, наприклад, не може вести чорний або білий список сайтів. З іншого боку, якщо вже "параноя", то по повній.

Крім того, минулої п'ятниці Google викотив веб-пошук, захищений по протоколу SSL. Ця можливість надає побічну дію на лічильники відвідувань взагалі і на Google Analytics зокрема, оскільки робить неможливим облік запитів, що привели користувачів пошуковика на той чи інший сайт.

SSL-пошук також поки вважається бета-версією і не поширюється на додаткові пошукові гуглосервіси типу пошуку зображень, але Google планує з часом розширити цей досвід. Деякі веб-майстри вже почали панікувати з цього приводу.

Нагадаємо, що Google неодноразово піддавався критиці з боку захисників прав, в тому числі і з-за своїх лічильників. У Німеччині навіть почалися розмови про те, щоб заборонити використовувати гугло лічильники на місцевих сайтах: мовляв, дані німців витікають в США.

Торішнє дослідження аспірантів Каліфорнійського університету показало, що Google Analytics використовується мало не на 90% доменів. Проте представник Google тоді заявив, що його компанія не намагається пов'язати дані, що збираються лічильниками, з даними інших своїх сервісів і, більше того, не має на це права.

(Джерело RU: webplanet.ru)

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting