Google навчився шукати прототипи винаходів (prior art)
User Rating: / 5
PoorBest 
Sunday, 09 September 2012 16:43
There are no translations available.

Секція Prior ArtGoogle готується до майбутніх патентних боїв проти Apple. Так відбувся значний апгрейд Google Patent Search і тепер цей онлайновий сервіс шукає не тільки серед американських, але й серед європейських патентів. А найголовніше - в ньому з'явилася нова секція Prior Art.
Це розділ з описом відомого рівня техніки, яка винайдена в минулі роки і/або є суспільним надбанням, тобто не запатентована. Чарівна кнопочка "Prior Art" доступна для кожного патенту.
«Як правило, патенти видають тільки якщо винахід новий і не очевидний. Щоб пояснити новизну відкриття, винахідники зазвичай демонструють раніше відомий рівень техніки й попередні технічні досягнення в цій галузі, - пише менеджер проекту Джон Орвант (Jon Orwant) в офіційній заяві з приводу відкриття нового розділу на сайті. - Процес визначення новизни патенту може виявитися складною справою, вимагати трудомісткого пошуку в багатьох джерелах, ось чому ми створили Prior Art Finder. За допомогою одного кліка система показує результати з багатьох джерел схожого змісту, за якими вже подавалися заявки на патент».
Очевидно, в заяві Google є частка лукавства. Приклади відомого рівня техніки часто використовуються не тільки для підтвердження новизни винаходу, але для доказу відсутності такої новизни - як підставу для анулювання помилково виданого патенту. Напередодні можливих судових розглядів цей фактор для Google може бути навіть важливішим. Подібний інструмент компанія цілком могла розробляти для власних потреб, тому що юристам Google він точно знадобиться.
Пошук Prior Art за заданим патентом здійснюється шляхом виокремлення ключових фраз з патентної заявки і запитів у Google Patents, Google Scholar, Google Books, спільного пошуку в Мережі за цими ключовими фразами.
Google Patent Search - досить популярний сервіс, який працює з 2006 року. Трафік на нього за останній час виріс в два рази. Представники Google відзначають явне підвищення інтересу користувачів до патентів. Новинами на цю тему цікавляться навіть люди без юридичної освіти. А спеціалісти-патентознавці можуть скористатися розширеним пошуком патентів.
(Джерело RU: xakep.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting