Інтернет-користувача можна “вистежити” з точністю до сотень метрів
User Rating: / 1
PoorBest 
Saturday, 30 April 2011 09:30
There are no translations available.

Відстеження місця інтернет-користувачаКитайський учений Юн Ван з науково-дослідницького університету в Ченгду запропонував унікальний трьохетапний алгоритм для визначення місця розташування користувачів Інтернету.
Розроблений спільно з вченими з США, новий алгоритм дозволяє дізнатися фізичне розміщення користувача з точністю до 690 метрів.
Доcі, якщо користувач не давав прямої згоди на визначення свого місця розташування, сторонні веб-сайти могли обчислювати ці дані з точністю близько 200 кілометрів. Нова трьохетапна технологія істотно підвищує точність «наведення», не вимагаючи згоди користувача, що може істотно змінити ринок цільової реклами в Інтернеті.
Запропонований Ваном і колегами алгоритм передбачає три етапи: на першому етапі виконується цілком звична дія з відправки тестового пакету і контролю затримки. Передбачається, що час, який витрачається на обробку пакету і відгуку, дозволяє судити, причому досить грубо, про відстань від сайту до користувача.
Для більш точної оцінки місця розташування Ван вирішив використати той факт, що багато великих організації, включаючи комерційні підприємства та навчальні заклади, мають постійні IP-адреси з жорсткою прив'язкою до конкретного фізичного розташування. Наприклад, якщо IP-адреса належить університету, можна швидко визначити координати цього університету за допомогою якого-небудь картографічного сервісу. Зрозуміло, при цьому приймається допущення, що користувач, який виходить з цієї IP-адреси, знаходиться десь неподалік.
Для своїх досліджень Ван зібрав близько 76 тисяч пар, що пов'язують IP-адреси і фізичні адреси. Тепер нова система опитує всі точки з відомим місцем розташування в межах початкового 200-кілометрового радіусу, а потім, за рахунок порівняння часу відгуку, коло пошуку ще більше звужується, коли програма знаходить 10 з 12 найближчих відміток з однаковим часом відгуку.
Після опитування найближчих точок з відомим місцем розташування. алгоритм повторює опитування, поки не з'ясується, яка з цих точок розташована ближче всього до шуканого користувача. У регіонах з великою кількістю прив'язаних до місця IP-адрес точність наведення може виявитися неймовірно високою, причому без згоди користувача - автори роботи повідомляють про точність порядку 690 метрів. Єдиний інструмент, який можна використовувати для зниження точності такий наведення, це проксі-сервери, здатні заплутати алгоритм, не даючи ніяких відгуків на контрольні пакети.
Кому може знадобитися алгоритм надточного визначення місця розташування користувачів?
У першу чергу, це ті, хто публікує рекламу в Інтернеті, і ця реклама націлена суто на локальну аудиторію. Тільки уявіть собі - Ви відкриваєте в браузері веб-сайт, а на ньому відображається реклама магазину поруч з Вашим будинком. Тим не менш, надточне позиціонування реклами - це ще не найстрашніше. Набагато небезпечніше потенційне порушення таємниці приватного життя з боку, як окремих особистостей, так і сторони невеликих груп або державних установ. З масовим поширенням подібних інструментів може з'явитися мода на маскувальні проксі-сервери та інші допоміжні інструменти. Цілком можливо, що всі вигоди нової технології будуть з лишком перекриті негативними ефектами.
Детальніше про нову технологію, яка дозволяє набагато точніше, ніж коли-небудь раніше обчислити розташування користувача або комп'ютера без явної на те згоди, можна прочитати в оглядах на сайтах PopScience і The New Scientist.
(Джерело RU: conspi.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting