За 2010 р. російські хакери заробили близько $ 2,5 млрд
User Rating: / 4
PoorBest 
Monday, 28 March 2011 17:26
There are no translations available.

Російські хакери в 2010 р.Згідно даних компаній Group-IB, Eset і Leta, оборот ринку кіберзлочинів у світі за 2010 р. досяг відмітки в $7 млрд.
З них на частку «російських» хакерів (громадяни РФ, СНД і Прибалтики, а також громадяни інших країн світу, які є вихідцями з країн колишнього СРСР) припадає до третини всіх доходів - близько $ 2,5 млрд. При цьому, як показав аналіз злочинів, скоєних хакерами – громадянами РФ на території Росії, фінансові показники злочинців в 2010 р. склали $1,3 млрд.
Такі дані були отримані в ході першого дослідження стану російського ринку комп'ютерних злочинів, проведеного експертами Group-IB, що займається розслідуванням ІТ-інцидентів спільно з аналітиками Eset і Leta. За відповідних факторsd розвитку ІТ та ринку кіберзлочинів аналітики прогнозують, що вже в поточному році російські хакери зароблять близько $3,7 млрд, а в 2013 р. подвоять даний показник. Приблизно половина доходів російського сегменту ринку комп'ютерних злочинів буде припадати на російських зловмисників, вважають експерти.
У цілому аналітиками були виділені такі загальні тенденції розвитку ринку комп'ютерних злочинів у 2010 р.: збільшення професійності його учасників; розширення ринку за рахунок появи нових учасників; зниження цін на популярні послуги, зростання внутрішнього ринку кіберзлочинності, що охоплює так звані послуги Cybercrime to Cybercrime ( С2C); спрямованість на надмонетизацію.
Наслідком вищезазначених тенденцій, на думку аналітиків, є наступний факт - послуги, що пропонуються на ринку кіберзлочинності, стали більш доступними, з чим пов'язані зростання кількості хакерських атак по всьому світу і збільшення фінансових показників кіберзлочинців.
За досліджуваний період аналітики виділили наступні основні загрози: галопуюче зростання кількості та складності DDoS-атак;
  • спрямовані атаки на фінансовий сектор і зростання числа інцидентів в системах дистанційного банківського обслуговування (ДБО);
  • різкий сплеск випадків SMS-шахрайства на території країн СНД;
  • використання прийомів соціальної інженерії з метою розкрадання персональної інформації;
  • інтернет-шахрайство;
  • цільові атаки на об'єкти критичної інфраструктури.
При огляді актуальних послуг і типових цін на дані послуги, існуючих на російському ринку кіберзлочинності, експерти виділили такі складові, які, на їхню думку, представляють найбільшу суспільну небезпеку:
  • DDoS-атаки - мережеві атаки, спрямовані на відмову в обслуговуванні;
  • шахрайство в системах ДБО - неправомірна відправка електронних платіжних доручень з метою розкрадання грошових коштів;
  • спам - масова розсилка небажаних повідомлень електронної пошти;
  • продаж трафіку - послуги з установки програм на велику кількість комп'ютерів і послуги з перенаправлення відвідувачів на певні веб-сайти (послуга відноситься до внутрішнього ринку кіберзлочинності);
  • партнерські програми - нелегальний продаж медикаментів, продаж контрафактного ПЗ, завантажень і т.п. (Послуга відноситься до внутрішнього ринку кіберзлочинності).
На думку експертів Group-IB, Eset і Leta, необхідно регулярно проводити удосконалення законодавчої бази та підвищувати рівень компетенції правоохоронних органів. Також важливим чинником протидії кіберзлочинцям є розробка та впровадження інноваційних технічних засобів і рішень, які дозволяють реалізувати проактивний відгук на виявлені інциденти і практично миттєву реакцію на загрози інформаційної безпеки.
«На жаль, в 2010 р. доводиться фіксувати значне розширення "російського" ринку комп'ютерних злочинів і відповідне зростання доходів хакерів. При збереженні існуючих умов можна прогнозувати подальше загострення цієї проблеми, - зазначив Ілля Сачков, генеральний директор Group-IB. - Для того щоб ефективно сприяти зниженню сучасних темпів зростання російського ринку кіберзлочинності, необхідно посилити покарання, активізувати міждержавну роботу, залучити до співпраці галузеві асоціації, проводити навчання на регулярній основі серед співробітників державних структур і популяризувати фундаментальні політики інформаційної безпеки серед населення».
(Джерело RU:safe.cnews.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting