Не натрапте на неприємність в соцмережі
User Rating: / 9
PoorBest 
Saturday, 26 March 2011 13:50
There are no translations available.

Неприємності в соцмережахСучасний Інтернет можна сміливо назвати соціальним вебом. І це не тільки завдяки популярності соціальних мереж, хоча, перш за все, саме їм.
Соціальні елементи присутні скрізь - в поштових сервісах, онлайн ЗМІ, блогах. Сьогодні складно знайти сайт, на якому немає кнопки Like або Retweet, ніж перерахувати ресурси, на яких така кнопка розміщена. Завдяки цьому практично вся активність користувача в Інтернеті знаходиться на очах у всіх. А це часто призводить, як мінімум, до непорозумінь, а в особливо складних випадках - до звільнень і навіть арештів.
Один з найгучніших випадків останнього часу - звільнення судді міста Улан-Уде Ірини Левандівської після того, як на сторінках соціальної мережі "В контакті" були виявлені її фотографії з пляшкою спиртного.
У Левандівської закінчився термін суддівських повноважень, після чого вона була звільнена - контракт з нею не продовжили. Левандівська планує подати до суду на блогерів, які обговорювали її фотографії і публікували в Інтернеті. Цікавий у цьому випадку ще й той факт, що суддя нібито розмістила фотографії з доступом тільки для друзів, однак вони через короткий час виявилися доступні всім бажаючим.
Випадок з Левандівською - далеко не єдиний, хоча досить показовий. Саме час вже складати список ситуацій, які призводили до звільнень, арештів, грошових штрафів після одкровення в соціальних мережах.
Молода австралійська спортсменка Стефані Райс, олімпійська чемпіонка з плавання у своєму Twitter написала запис, в якому несхвально висловилася про людей нетрадиційної орієнтації. Це коштувало дівчині кілька сот тисяч доларів. Керівництво автоконцерну Jaguar, з якою у спортсменки був укладений контракт, вирішило розірвати співпрацю з нею і дівчина втратила рекламний контракт, а заодно і автомобіль Jaguar XF вартістю 100 тис. доларів.
Відомий випадок звільнення з поліції жінки, яка в Facebook пожартувала, що останнім часом підсіла на «колеса», «травичку» і «бухло». Влада містечка, в якому працювала поліцейська, вирішили, що така поведінка недостойна представника закону.
Співробітниця міжнародної компанії назвала в Мережі свою роботу нудною, після чого була звільнена. Спеціаліст Королівського банку Шотландії повідомила в Facebook, що очікує виплати великої вихідної допомоги після звільнення. Гроші дівчині не виплатили "за розголошення корпоративної таємниці". Офіціантка піцерії була звільнена після скарги в Facebook на клієнтів, які затримали її на кілька годин і залишили їй всього $5 чайових.
За оцінку роботи в компанії Volvo Powertrain як "роботу в цьому дурдомі" був звільнений співробітник компанії Volvo, а також двоє інших, які залишили коментар до цього запису. Жінку звільнили за те, що вона пішла з роботи, пославшись на напад головного болю, після чого опинилася в онлайні в Facebook.
Не тільки наймані працівники страждають від зайвої відвертості. Наприклад, розміщення еротичних фотографій у Facebook-профайлі власниці бізнесу призвело до втрати великої угоди з зарубіжними партнерами.
У Facebook існує спільнота звільнених через відвертості в соціальній мережі - спільнота під назвою Fired By Facebook (звільнені через Facebook).
Ряд подібного роду прикладів можна продовжувати ще дуже довго. В Україні поки що такі речі не взяли розміру масового явища, однак і в нас моніторять блоги та соціальні сервіси співробітників компаній. І зі зростанням популярності соціальних мереж, Twitter і Facebook це явище буде актуальним і для українського Інтернету, і для користувачів з України. Можна довго обговорювати правомочність такого роду звільнень, наскільки праві роботодавці, що звільняють фахівців і співробітники, які пишуть в онлайн, тим не менше, всі ці приклади показують, що більшість користувачів поки що не готові до того, що соціальні сервіси можуть скомпрометувати їх і привести до проблем на роботі або в особистому житті.
Популярність геосоціальних сервісів зробила актуальною ще одну проблему - користувачі не замислюються про те, що розповідаючи про свої переміщення і відмічаючись у Facebook і Foursquare вони насправді таким прихованим способом "запрошують" до себе в будинок злодіїв-домушників. Про небезпеку таких сервісів говорить також онлайновий сервіс Please Rob me http://pleaserobme.com/, автори якого натякають зайво "соціально-активним" користувачам про те, що їх активність - це наводка для не зовсім чесних людей.
Найчастіше про правила використання соціальних мереж і про принципи дотримання конфіденційності говорять стосовно дітей, проте насправді і дорослим потрібно теж пам'ятати про такого роду правила.
Основні принципи спілкування в соціальних мережах - такі ж, як і в житті. В онлайні потрібно вести себе так само, як у реальному спілкуванні, не писати те, про що можна пошкодувати, навіть в закритому режимі. Адже онлайнові "замки" - примарні. Будь-яка фраза, вимовлена вголос, "живе" в момент її проголошення, а в Мережі така ж фраза, опублікована нехай навіть з найсуворішим дотриманнями принципів конфіденційності, живе вічно. І в будь-який момент може стати доступною для всіх.
До речі, перший випадок, про який ми писали, історія із суддею Левандівською, якраз і є прикладом такого необережного дотримання приватності онлайнової інформації. Суддя стверджує, що опублікувала інформацію тільки для друзів. Хто з них розмістив фото в Мережі для всіх - невідомо.
Крім того, політика онлайнового сервісу щодо конфіденційності даних користувача може не завжди спрацювати. Наприклад, кілька тижнів тому соціальна мережа "В контакті" відкрила бази користувачів і зробила доступними записи на "стіні" для всіх бажаючих. Відповідно, такі записи змогли побачити й ті, кому вони не призначалися.
Тому для забезпечення максимального захисту персональної інформації і щоб уникнути проблем, краще за все буде не розміщувати зовсім в Інтернеті фрази або відомості, які не призначені для очей і вух інших людей, особливо - співробітників, справжніх або нинішніх, босів, друзів і коханих.
Ось ще кілька правил конфіденційності в соціальних мережах:
  1. не варто розміщувати в онлайні особисту інформацію - номер телефону, адресу, активно писати про своє місце знаходження та переміщення. Крім того, дата народження, дівоче прізвище мами, кличка тварини - всі ці незначні дані можуть стати способом злому пароля. Повідомлення "на вихідні їду до Києва" теж може привернути увагу, особливо в поєднанні з домашньою адресою.
  2. перед тим, як зайво розговорився в онлайні, краще тричі подумати і ... промовчати. Не любите начальника? Вам неприємний Ваш колега? Категорично не купуєте продукцію компанії Х або пристрої компанії Y? Звичайно, ця інформація надзвичайно важлива для розкриття Вашого неповторної образу, проте вона може в майбутньому викликати проблеми. Наприклад, якщо той самий неприємний колега стане начальником. Чи компанія X захоче запросити Вас на роботу.
  3. зайва дружелюбність не завжди хороша. Користувачі з тисячами друзів в Facebook або Twitter не викликають довіри. Тут вже можна говорити не про зайву доброзичливості, а про нерозбірливості у зв'язках. Крім того, закордонні рекрутери давно активно вивчають профайли користувачів перед тим, як запросити їх на співбесіду. При цьому вивчається не тільки сам профайл, але й списки друзів, які дозволяють скласти уявлення про коло спілкування та інтереси користувача.
  4. особливу увагу до фотографій. Власне, з цього правила ми і почали. Фото, навіть нешкідливі на перший погляд, можуть стати причиною звільнення або проблем на роботі. Знімки в не дуже тверезому або не достатньо одягненому вигляді повинні стати табу для соціальні мереж.
Отже, головне правило можна сформулювати так: онлайновий профайл - це навіть більше, ніж перше враження про людину. Зіпсувати його дуже легко, а ось виправити - досить проблематично. Тому пам'ятати про онлайнову репутацію іноді навіть важливіше, ніж дотримуватися репутації в реальному житті.
(Джерело RU: internetua.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting