Завдяки Інтернету SMS-шахрайство стає інтернаціональним
User Rating: / 1
PoorBest 
There are no translations available.

(Джерело RU: habrahabr.ru)

Кіберзлочинці знаходяться в постійному пошуку можливих шляхів швидкого заробітку на безтурботних користувачах. В Інтернеті постійно з'являються все нові схеми SMS-шахрайства, тому що цей спосіб заробітку дозволяє зловмисникам швидко збагатитися. Новим трендом цієї кримінальної індустрії стала монетизація за рахунок популярності електронних бібліотек.

У зв'язку з широким розповсюдженням різних пристроїв для читання електронних книг, число запитів які здійснюють пошук інтернет-бібліотек, стрімко зростає. І вже ні для кого не новина, що будь-який сплеск активності в мережі привертає увагу кіберзлочинців. Зараз зловмисники стали активно створювати ресурси з розповсюдження електронних або аудіо книжок, які користувачі завантажують у вигляді архіву, що сам розпаковується.

Насправді, це ніякий не архів що сам розпаковується, а виконуваний файл, розроблений в середовищі Delphi і захищений протектором ASprotect версії 2.x. Деякі з цих установників на додачу інсталюють в систему неприємний рекламний модуль Win32/Adware.FearAds, який вміє інтегруватися з двома типами браузерів - Microsoft Internet Explorer і Mozilla Firefox. Він періодично показує спливаючі банери, в залежності від контексту відвідуваних ресурсів, і може підміняти результати пошуку в популярних пошукових системах. Найнеприємніше, що даний рекламний модуль не дає видалити себе стандартною процедурою uninstall, показуючи при цьому забавне повідомлення:

Після завантаження і запуску архіву, користувачеві видається попередження про те, що контент на даному ресурсі платний, і для розархівування необхідно вести код активації, який можна отримати, відправивши SMS на короткий номер.

Цікаво те, що тепер зловмисники пропонують вибрати країну для відправки SMS-повідомлення. Цікаво також те, що в списку країн присутні не лише країни СНД, а й Німеччина, Ізраїль та інші.

Це говорить про те, що хоча активність SMS-шахраїв явно зменшує темпи в нашій країні, зловмисники намагаються застосувати вже обкатані схеми в інших країнах. І приклад з електронними книгами показовий, але, на жаль, він далеко не єдиний. Наприклад, нам уже зустрічалися популярні телесеріали, які злочинці поширювали за цією ж схемою.

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting