Чірікнути не встигнеш
User Rating: / 4
PoorBest 
Sunday, 28 October 2012 10:57
There are no translations available.

Соціальні мережі давно переросли стадію «для друзів» і вийшли на рівень «для світу». Практично в кожної компанії сьогодні є якщо не ворох корпоративних акаунтів (Facebook, Twitter, Instagram, ВКонтакте), то хоча б парочка сторінок і фанатська група.
У багатьох випадках сказане співробітником в онлайні роботодавець буде відстежувати, переглядати, робити висновки (tweet перекладається з англійської як «чірікати» - прим. редактора). Про це не варто забувати ні вдома, ні, тим більше, сидячи на робочому місці.
Російський досвід
Серія гучних Twitter-звільнень в Росії почалася зі «знущального коментаря» стюардеси Аерофлоту. Вона цинічно висміювала катастрофу літака Sukhoi Superjet-100:
Буквально через кілька днів авіакомпанія заявила про звільнення Катерини Соловйової (@4katrin) вже через свій Twitter-акаунт.
Правда, Катерині досить швидко запропонували роботу офіс-менеджера в столичному офісі найбільшої російської соціальної мережі ВКонтакте.
Наступною на черзі була Світлана Колотушкіна, представник прес-служби Mail.ru. В ході гарячої дискусії (ВК проти Однокласників), @SvetlanaKolot проявила неабиякий патріотизм і зайву балакучість. Правда, що саме стало причиною звільнення, так і не ясно: чи то онлайн-активність Світлани, чи то її вражаюча працездатність. Любов Зайцева, співробітник прес-служби Mail.ru, пізніше дала коментар про те, що Світлана Колотушкін в Mail.ru групи ніколи не працювала.
Третім (або другим, але точно реальним) випадком стало звільнення менеджера по роботі в соціальних мережах «Ощадбанку» Катерини Лобанової. Від офіційного @Ощадбанку в Twitter Катерина опублікувала повідомлення:
Незабаром після цього Катерину звільнили.
ВКонтакте тут теж не пройшли стороною:
Своєю думкою з приводу звільнень співробітників за повідомлення в Twitter з нами поділився Андрій Азаров, експерт у сфері SMM:
Вважаю, що випадки звільнення через Twitter-постів можливі. Варто тільки розмежувати, за що (і як) варто карати. По-перше, це розголошення комерційної таємниці. По-друге, неповажні відгуки про продукцію, споживачів. По-третє, відповіді від імені компанії. Можливі й інші випадки, але ці основні.
Примітно, що хто завгодно може завести фейковий аккаунт від імені свого колеги і викласти, наприклад, щось секретне. Швидше за все, ніхто не буде в цьому розбиратися. Для служб безпеки Twitter недалеко пішов від поняття біттер і плоттер. Щось незрозуміле і невідоме.
У ситуації з "Ощадбанком" і "Аерофлотом" поєдналися і образливе висловлювання про споживачів, і грубе порушення етики. Наскільки необхідні звільнення? Я вважаю, що бесіда з людиною (догана, позбавлення частини бонусу) дасть більший ефект.
Іван Тютюнджі, керівник прес-служби HeadHunter, вважає, що:
У компаній повинні існувати правила поведінки співробітників у соціальних медіа - це піде на користь обом сторонам. Але це мають бути правила-помічники, а не звід заборон. Більшість невдалих записів працівників про свою компанію трапляються не зі злого наміру, а тому що співробітник просто не знає як себе вести в неоднозначних ситуаціях. Базові норми моралі і професійної етики в такому гайді прописувати, думаю, немає сенсу, тому що людина не може вести себе некоректно і непрофесійно тільки в соціальних мережах, швидше це комплексна проблема конкретного співробітника, і вона буде виражатися у нього у всьому і скрізь, не тільки в Інтернеті.
Якщо підбирати людей уважно і професійно, а потім ставитися до них з повагою, як до дорослих думаючих людей, допомагаючи в складних питаннях публічної активності, то і моніторити їх акаунти буде не потрібно. У випадку з Катериною і "Ощадбанком", очевидно, тактичні завдання за кількістю ретвітів заступили собою стратегічну мету всієї роботи. Потрібно завжди пам'ятати, що комунікаційні інструменти існують не самі по собі, а для вирішення бізнес-завдань.
Досвід далекого зарубіжжя
Через своє неординарне почуття гумору постраждав відомий комік Гілберт Готфілд (Gilbert Gottfried), який опублікував ряд жартів про землетруси в Японії 12 вересня 2011:
Серія постів коштувала гумористові (на цей раз професійному) роботи: найбільша в Японії страхова компанія Aflac відмовилася від його голосу в озвучці рекламного ролика.
Курйозна ситуація сталася зі Скоттом Бартошевічем (Scott Bartosiewicz), стратегом соціальних медіа в New Media Strategies. Зайшовши помилково під корпоративним акаунтом Chrysler, Скотт опублікував наступний твіт:
«I find it ironic that Detroit is known as the #motorcity and yet no one here knows how to fucking drive».
Після цього Скотт був звільнений, а компанія Chrysler відмовилася продовжувати контракт з New Media Strategies.
Для повного набору російському медіапростору не вистачає великого Twitter-витоку. Так, наприклад, колишня учасниця серіалу Glee Ніколь Кроутер (Nicole Crowther) опублікувала ряд сюжетних спойлерів, за що була звільнена. Продюсер серіалу, Бред Фалчак (Brad Falchuk) у відповідному пості сказав:
Сподіваюся, Ви [Ніколь] здатні хоч на щось поза сферою розваг.
Цукерберг не запросив Ніколь на роботу.
Раніше один з менеджерів Microsoft був звільнений за обговорення в Twitter ряду особливостей нового гаджета Nokia, який потрапив йому в руки як тестовий зразок. У своїх постах Джо Маріні описав характеристики, зовнішній вигляд і особливості роботи смартфона під новітньою операційною системою.
І якщо в Росії число подібних звільнень навряд чи досягає 5-10 на рік, то на Заході це не стільки тренд, що зароджується, а об'єктивна реальність. Ще в середині 2010 року The Huffington Post TECH опублікувала список найгучніших Twitter-звільнень. Серед ти, хто поплатилися за свою зайву відвертість, були відомі спортсмени, політики, актори.
Можливо, незабаром у кожному контракті окремим рядком будуть прописані рамки онлайн-активності кожного конкретного співробітника. У будь-якому випадку, всі взаємодії стають все більш прозорими, думати доводиться все більше - в соціальних мережах стежити за кожним може не тільки роботодавець, але і колеги, і потенційні майбутні роботодавці. Російські користувачі дуже безтурботні і часто забувають про налаштування приватності, а даремно.
(Джерело RU: cossa.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting