iPhone дорікнули в шпигунстві
User Rating: / 3
PoorBest 
Sunday, 14 October 2012 17:50
There are no translations available.

Помічники, що стали шпигунами. Не встигла схлинути хвиля ажіотажу навколо появи в продажі нового "айфона", як фахівці з комп'ютерної безпеки "підкинули" чергову сенсацію.
"Розрекламований телефон не тільки стежить за своїми власниками. Але і без їх відома робить фотографії, знімає відео про їхнє життя - і переправляє все це через Інтернет". Наскільки серйозні такі побоювання - кореспонденти з'ясовували у Москві та Вашингтоні.
Покупці штурмують супермаркети - всім хочеться придбати новинку. Заради мобілки "свіжої" моделі вони готові і в багатогодинній черзі постояти. І навіть, як деякі жителі Нью-Йорка, - кілька діб спати під відкритим небом біля дверей магазину. За новими гаджетами не тільки обивателі, а й глави держав ганяються.
Той же Дмитро Медведєв з айпедом і на засідання уряду ходить, і на переговори "великої вісімки" їздив. Плата за зручність - Ваша безпека.
"І президенти, і звичайні користувачі тепер однаково вразливі", - говорять фахівці.
Один з кращих російських експертів - Наталія Касперська - відправляючись на важливі зустрічі, тепер завжди ховає свій айфон в кишеню. Щоб "мобільний" без її відома нічого не сфотографував.
Наталія Касперська, провідний експерт з комп'ютерної безпеки:
- Айфон може робити фотографії і в довільному порядку кудись їх відсилати. У будь-який момент телефон відсилає велику кількість бітів, байтів інформації, електронної інформації. Серед якої може бути все, що завгодно.
Побоювання російських фахівців підтверджують і в Вашингтоні. Там з'ясували - нові моделі смартфонів здатні шпигувати за своїми власниками.
Алан Батлер, експерт Американського центру електронної приватності:
- З технічної точки зору це вже реальність-телефон здатний і звук без Вашого відома записати, і відео зняти "нишком", і фотографії зробити - коли Ви навіть не підозрюєте.
А найбільшою проблемою в США вважають функцію, якої так зручно користуватися - "прив'язку до місцевості", вбудовані карти. Адже тепер мобільні телефони запам'ятовують (і передають виробникам) детальні відомості про всі свої переміщення. Координати тисяч місць роками записуються в спеціальний файл в пам'яті апарату.
Алан Батлер, експерт Американського центру електронної приватності:
- Люди щось шукають на карті - "Де я?", "Як пройти?". І не задумуємся, що кожен такий запит назавжди залишається в їх "дос’є". Але чи хочемо ми, щоб хтось ще знав все про те, де ми буваємо?!!
Заявами фахівців з безпеки занепокоївся Конгрес. В офісах декількох сенаторів підтвердили - вивчають ці дані і навіть мають намір організувати спеціальні слухання. При цьому американських законодавців обурив навіть не той факт, що про їх переміщеннях можуть дізнатися спецслужби. А тисячі порад в Інтернеті про те, як стежити за своїми близькими, яким Ви ж самі подарували модну "трубку".
Але, якщо навіть побоювання експертів з безпеки підтвердять офіційно, любителі нових технологій навряд чи від них відмовляться. За зручність вони готові платити безпекою. Не особливо замислюючись, наскільки велика ця ціна.
(Джерело RU: podrobnosti.ua)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting