Lulz Security: 5 фактів про найзагадковіших хакерів
User Rating: / 5
PoorBest 
Friday, 09 March 2012 14:28
There are no translations available.

Група LulzSecГрупа LulzSec працювала лише два місяці - а точніше 50 днів - але за цей час наробила шуму не менше, ніж китайські хакери за кілька років.
Але от правоохоронні органи США повідомили про затримання трьох керівників групи хакерів Lulz Security (LulzSec), що взяла на себе відповідальність за зломи серверів, сайтів і систем Sony, Nintendo, Fox, ЦРУ, сенату США і британської поліції.
1. Є кілька версій про походження LulzSec. Найпоширеніша полягає в тому, що кілька молодих хакерів познайомилися під час одного з глобальних інтернет-мітингів угруповання Anonymous і вирішили створити свій проект, в якому б не було нудного нальоту політики та ідеології. Хак заради лулза - таким, нібито, було гасло групи. Сама екзотична версія - конспірологічна - поширена в Японії: LulzSec створена пулом конкурентів компанії Sony, заради злому інформаційної системи компанії та її публічного приниження, решта хакерських атак, якщо виходити з цієї версії, - це спроба замести сліди, інші жертви просто потрапили під гарячу руку. Найправдоподібніша версія: LulzSec - одна з філій Anonymous, створена для зломів великих корпоративних систем та збору облікових даних користувача. Пізніше група автономізувалася, в ній стався розлад, частина її учасників зв'язалася з ФБР, після чого LulzSec розпалася. Подальші її неприємності стали результатом взаємної зради амбітних хакерів.
2. Вважається, що в LulzSec складалося з 6 осіб. Цифра ця з'явилася з подачі самого угруповання в червні, коли група оголосила про саморозпуск і розкрила деякі подробиці своєї структури. Згідно з версією хакерів, вони, на відміну від Anonymous, домагалися мети не шляхом соорганізаціі сотень учасників з різних країн, а з допомогою індивідуальної спеціалізації: кожен окремо відповідав за свою ділянку злому, разом складаючи нищівну силу. Фахівці сумніваються, що хакерські атаки такого масштабу могли бути справою рук кількох людей. Швидше за все ядро LulzSec діяло за принципом проектного рекрутингу: кожен учасник збирав під свої завдання групи хакерів, забезпечував їх покроковими інструкціями, але не пояснював кінцевої мети. У чому дійсно була відміна від Anonymous так це в тому, що LulzSec мала чітку та централізовану структуру управління.
Злом і відключення PlayStation Network (PSN)3. LulzSec атакувала різні організації, в тому числі державні служби, але найбільші за масштабами збитків хакери завдали саме приватним корпораціям. Ідеологія лулза-хакерів: компанії, що збирають дані користувачів, загрожують їх волі не менше, ніж влада. Другий аргумент: якщо ви не можете захистити інформацію користувачів, які вам довіряють, навіщо ви взагалі потрібні? Злом і відключення PlayStation Network (PSN) в квітні минулого року - найбільша успішна спроба довести цей принцип на практиці. Хакерам вдалося викрасти особисті дані до 100 мільйонів користувачів PSN. Удар для Sony, яка переживає і так непрості часи, був страшний. В кінці року японські ЗМІ з'ясували у джерел в корпорації, що рада директорів визнала результат атаки LulzSec найбільшим збитком, нанесеним компанії за всю її історію, - масштабнішим руйнівного землетрусу і цунамі.
4. Технологічно методи LulzSec виявилися витонченішими, ніж у Anonymous та інших хакерських угруповань. LulzSec називають найбільшими професіоналами маскування в сфері комп'ютерних зломів. Поки кілька хакерів під керівництвом одного з лідерів угруповання зламують систему традиційним способом, решта лідерів ведуть своїх бійців в обхід: всі реалізовані атаки LulzSec проходили під маскою дії звичайного користувача. Наприклад, зломи і Sony, і Nintendo були проведені як стандартна транзакція, тому й не були визначені ні одним файрволом. А атака на сервер поліції американського штату Аризона була замаскована під звичайну реєстрацію на сторінці питань і відповідей. Технічні фахівці з боку компаній і організацій, мабуть, ніколи ще не були так відверто пригнічені. «Були надіслані певні [програмні] команди ... це був дуже досвідчений і розумний підхід ... завдяки йому стало можливим маніпулювати нашою мережею ззовні. Так що ми були не в змозі виявити злом зовні», - ось одна з перших заяв представників Sony після злому.
5. LulzSec - ще й великі містфікатори. Розібратися, що в їх діяльності більше - піару чи реальних результатів - зовсім не просто. Після злому Sony в мережі була опублікована чат-переписка нібито передбачуваних зловмисників. У ній велася розмова про те, як легко отримати логін і пароль клієнта для входу в мережу компанії Sony, як недостатньо добре зашифровані дані кредитних карт користувачів (один із зловмисників каже, що знаючи про пристрій захисту цих даних, він ні за що б не розмістив номер своєї кредитної карти в системі PSN). На думку учасників розмови, «Sony - найбільший шпигун за всю історію». Навіть сам по собі пропорційний діалог видавав інсценування. Пізніше члени LulzSec зізналися, що писали розмову в чаті як п'єсу.
Але головна містифікація LulzSec - це «5 гігабайт шокуючої інформації, що належить уряду і правоохоронним органам всіх розвинених країн світу», яку LulzSec збиралася опублікувати в червні. Ніякої інформації в мережі в результаті так і не з'явилося. Тоді ж хакери повідомили в твіттері: «Якщо президент Обама свою наступну промову виголосить з черевиком на голові, ми обіцяємо припинити свої атаки по всіх напрямах раз і назавжди». Обама до хакерів не прислухався, але через кілька днів вони розпустилися самі - мабуть, ФБР і ЦРУ вже сіли на хвіст.
(Джерело RU: slon.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting