За безкоштовні програми ми платимо персональними даними
User Rating: / 3
PoorBest 
Monday, 06 February 2012 19:50
There are no translations available.

Безкоштовні програмиВідомий експерт, науковий співробітник Центру прикладних досліджень в галузі комп'ютерної безпеки Крістофер Согоян (Christopher Soghoian) виступив на форумі Kaspersky's Security Analyst Summit (SAS) в Канкуні.
Він висловив свою думку з приводу тенденцій, які намітилися в галузі захисту приватних даних користувачів в Інтернеті. За словами Согояна, найбільші комп'ютерні компанії і уряд США показали свою нездатність забезпечити потреби суспільства, і необхідні великі зміни для належного захисту громадян від злочинців, рекламодавців і державних шпигунів.
На думку борця за права інтернет-користувачів, найбільші компанії, включаючи Google, Microsoft і Facebook, пропагують небезпечну культуру для підтримки своїх бізнес-моделей, заснованих на рекламних доходах. Вони мають потребу в інформації про дії користувачів, їх переваги і переміщеннях в онлайні.
Крістофер Согоян каже, що технологічні фірми старанно уникають робити продукти, які за умовчанням захищають приватність користувачів, а також недостатньо розвивають відповідний функціонал, який би користувачі могли легко активувати для поліпшення приватності.
«Ці фірми залишають користувачів уразливими і не інформують про загрозу, - сказав Согоян. - В результаті, якщо їх зламають, вони про це не дізнаються».
Така ситуація є результатом того, що софтверні компанії безкоштовно роздають складні програмні продукти в обмін на дані користувача, у той час як умови негласної угоди ховаються і не очевидні для людей.
«Всі ми використовуємо програмне забезпечення, яке надали нам компанії, - говорить Согоян. - Але за останні роки ми перейшли від ринку, в якому більшість платило гроші за софт, до ринку, в якому люди отримують софт безкоштовно». Але розробники програмного забезпечення не є благодійними організаціями.
«Браузер недешево зробити. Так що Ви повинні запитати, чому компанії пропонують ці продукти безкоштовно. Коротка відповідь: щоб роздобути дані користувача. Вони дають нам софт, щоб отримати інформацію про нас».
Согоян сказав, що більшість популярних браузерів і веб-додатків «стукають назовні» про пересування і перевагах своїх власників. Ці дані акумулюються рекламними фірмами - багато хто з них є підрозділами тих же самих софтверних компаній, які виробляють браузери - і використовуються для таргетованої реклами.
Історія відвіданих сайтів з браузера, а останнім часом все частіше і інформація з соціальних мереж - все це використовується для створення докладних досьє на споживачів, каже Согоян. При цьому розробники ПЗ спеціально встановлюють «бар'єри складності» на шляху до встановлення більш безпечних конфігурацій своїх продуктів, а користувачі губляться в безлічі налаштувань, що і було задумано.
Наприклад, інтерфейси для управління файлами cookies, які є критично важливими для блокування стеження за користувачем з боку веб-сайтів, знаходяться у важкодоступних місцях браузера, а виробники рідко - якщо взагалі коли-небудь роблять це - покращують їх юзабіліті.
«Ці компанії встановлюють дефолтні налаштування, які не є приватними і не є безпечними, тому що вони знають, що користувачі ніколи не змінять налаштування за умовчанням».
Виправити проблему приватності непросто. Согоян виступає за відмову від моделі безкоштовного ПЗ і перехід до системи мікроплатежів, щоб користувачі могли платити невелику суму за використання програм без функції стеження. Сьогодні такого вибору не існує. «У користувачів немає вибору. Існує одна версія Chrome і тільки одна», - сказав він.
Зміна ринку може бути важкою, в пропаганді безпеки може допомогти держава, якщо проголосить приватність даних важливою цінністю і почне активну онлайнову пропаганду правильних речей, таких як безпечні конфігурації і постійне оновлення браузера.
(Джерело RU: u-news.org.ua)
Для обговорення доступні ICQ і Skype на сторінці Ділова розвідка в Інтернеті
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting