Американський розробник викрив смартфони в стеженні і опублікував "остаточний доказ"
User Rating: / 2
PoorBest 
Saturday, 10 December 2011 20:46
There are no translations available.

Додаток Carrier IQ25-річний розробник з США Тревор Екхарт опублікував на YouTube відеоролик, в якому показує можливості програми Carrier IQ, інтегрованої в прошивку його Android-смартфона HTC.
За словами Екхарта, додаток Carrier IQ встановлено у всіх пристроях на базі ОС Android, а також смартфонах Nokia і BlackBerry. Він записує детальну інформацію про дії користувача, включаючи натискання будь-яких клавіш на смартфоні або планшеті.
Carrier IQ також може зчитувати тексти SMS, e-mail, номери телефонів та пошукові запити. Ця інформація зберігається в пам'яті смартфона з можливістю подальшої відправки на сервер Carrier IQ.
Експерт вважає, що цей аналітичний софт використовується більш ніж на 140 млн мобільних пристроїв. Підозрілий додаток працює в прихованому режимі і його не можна видалити звичайними засобами, а тільки за допомогою злому і перевстановлення операційної системи.
Екхарт також виявив сліди присутності Carrier IQ у всіх версіях прошивки iOS для iPhone/iPod touch/iPad з 3.1.3 до 5.0, проте на iOS-пристроях відправка даних, судячи з усього, за замовчуванням відключена. Свій відеоролик Екхарт назвав "остаточним доказом" того, що смартфони крадуть особисті дані користувачів і відсилають здобуту інформацію виробникам, операторам зв'язку або розробникам додатків.
Журнал Forbes пише, що Carrier IQ вже зверталася до Екхарт з вимогою припинити поширення чуток про стеження за власниками смартфонів і навіть погрожувала судовим позовом, однак кілька днів тому подавати до суду несподівано передумала.
Екхарт звернувся за консультацією до правозахисної організації Electronic Frontier Foundation (EFF), і та підтримала його, заявивши, що Carrier IQ бажає приховати результати дослідження, щоб інші не змогли їх підтвердити. Зараз EFF радить операторам і виробникам якомога швидше видалити додаток, щоб не зіткнутися з мільйонними позовами від користувачів.
Нагадаємо, інтерес до того, що відбувається з даними геолокації в смартфонах, помітно посилився в цьому році, після того як наприкінці квітня два британських дослідники оприлюднили інформацію, давно відому фахівцям: мобільні пристрої Apple записують в пам'ять дані про переміщення апарата і зберігають їх при синхронізації пристрою з ПК.
Дане відкриття, що стосується недокументованих особливостей мобільних пристроїв, викликало справжній переполох у США і Європі, де громадяни особливо болісно ставляться до свого приватного життя і право на його таємницю, але з часом, схоже, всі звикли.
Хто буде крайнім?
Поки блогери та учасники Twitter і Facebook у всьому світі активно обговорюють, які саме дані збирає Carrier IQ, яка їхня анонімність, а також хто має до них доступ, представники Carrier IQ заявили, що даний додаток - діагностичний інструмент, створений для того, щоб надавати мереж і виробникам пристроїв докладну інформацію про причини скинутих дзвінків та інших проблем з ресурсами.
Зібрані дані нібито потрібні для того, щоб покращувати якість послуг для користувачів пристроїв. Інформація не передається третім особам, підкреслюють у компанії. Там також говорять, що на даний момент їх найбільше цікавлять технічні подробиці моніторингу, наприклад відсоток обривів дзвінків, кількість випадків втрати сигналу мережі і т д.
Єдиними, хто чесно зізнався в тому, що просив виробників встановити Carrier IQ на деякі з пристроїв, виявилися американські стільникові оператори Sprint Nextel, AT&T і T-Mobile USA. Ці компанії, проте, говорять, що використання програми треба їм виключно для моніторингу за мережами і поліпшення якості обслуговування.
У Google заявили, що не мають ніякого відношення до компанії Carrier IQ, але постачають лише програмне забезпечення для смартфонів, а те, як саме і в якій конфігурації воно продається виробниками техніки і стільниковими операторами - це вже окреме питання. Google заявляє, що технічно в Android можна вбудувати програмне забезпечення для стеження, так як сама Android є відкритою операційною системою.
Більшість найбільших виробників смартфонів також поспішили заявити про непричетність до установки підступного програми.
"RIM не встановлювати додаток Carrier IQ на смартфони BlackBerry і не дає дозволу своїм партнерам з числа мобільних операторів встановлювати Carrier IQ до продажу і дистрибуції", - сказано в заяві RIM. Крім того, компанія не веде і не підтримує розробку програми Carrier IQ, а також не бере участь в його тестуванні, просуванні та поширенні.
Представник Nokia заявив агентству Reuters, що Carrier IQ не постачає програми для будь-яких пристроїв фінського виробника.
Представник підрозділу Microsoft з розробки мобільної платформи Windows Phone Джо Бельфіоре написав у своєму мікроблозі на Twitter, що на WP-смартфони такий додаток також не передвстановлюють до продажу.
Представник Apple Наталі Керріс заявила газеті The Wall Street Journal, що компанія припинила підтримку програми, що викликала підозри, в більшості своїх продуктів після переходу на платформу iOS5, запущену два місяці тому одночасно зі смартфоном iPhone 4S.
Тайванська компанія HTC, чий пристрій фігурує в скандальному відеоролику, заперечує будь-які зв'язки з Carrier IQ і заявила, що в даний момент вивчає можливості відключення збору інформації цим додатком у своїх смартфонах.
HTC також звинуватила в можливому попередньому встановленні Carrier IQ операторів зв'язку. "Багато американських оператори зв'язку вимагають обов'язкової установки Carrier IQ, тому, якщо у користувачів або ЗМІ виникають запитання з цього приводу, ми радимо їм звернутися до операторів", - відзначили представники HTC.
Samsung також визнає, що компанія ставила вказане ПЗ на деякі моделі телефонів, але теж, "тільки на замовлення операторів".
(Джерело RU: hitech.newsru.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting