Шкідливий скрипт блокує браузери на iPhone, iPad і iPod touch
User Rating: / 1
PoorBest 
Sunday, 30 October 2011 19:30
There are no translations available.

Доктор ВебФахівці компанії «Доктор Веб» зафіксували ряд звернень власників планшетних пристроїв iPad, стурбованих появою вікон, блокуючих нормальну роботу браузера Safari та інших браузерів при відвідуванні деяких веб-сайтів.
Причиною появи цих вікон є вбудований зловмисниками шкідливий сценарій на мові JavaScript. Компанія «Доктор Веб» раніше вже повідомляла про аналогічну загрозу для мобільних пристроїв, що працюють під управлінням ОС Android.
У випадку з пристроями на базі iOS мова також йде про вбудований в веб-сторінки сценарій на мові JavaScript, що демонструє при відкритті сайтів спливаюче вікно з вимогою відправити на вказаний номер платне СМС-повідомлення для доступу до даного інтернет-ресурсу. Натискання кнопок «ОК» або «Скасувати» не призводить до закриття вікна, а перезапуск браузера тягне за собою його повторне відкриття, оскільки, зокрема, Safari автоматично відновлює останню завершену сесію.
Як і у випадку з ОС Android, спосіб протидії даній загрозі досить простий: користувачам пристроїв на базі iOS достатньо відкрити системний аплет «Налаштування», перейти на вкладку Safari, вибрати пункт «Видалити файли cookie і дані», після чого натиснути у спливаючому вікні кнопку «Очистити». У тому ж списку слід скористатися пунктом «Очистити історію», для того щоб заборонити Safari відновлювати раніше перервану сесію. Крім того, можна відкрити нову вкладку Safari з будь-якого іншого застосування (наприклад, скориставшись пунктом меню «Перейти на сайт виробника» або відкривши сайт iTunes), після чого закрити в Safari всі інші вкладки, включаючи сторінку зі шкідливим скриптом.
Складнощі можуть виникнути з іншими браузерами для iOS, доступ до налаштувань яких відкривається з вікна самого браузера, а не з системного аплету «Налаштування». Якщо в подібних програмах відсутня можливість очищення кешу і журналу всередині самоі програми, користувачеві можуть знадобитися більш серйозні заходи для усунення описаної проблеми, аж до переустановлення браузера. За точними інструкціями необхідно звернутися до документації відповідного ПЗ.
Слід зазначити, що шкідливі сценарії не перевіряють user-agent клієнта, і тому аналогічне вікно відкривається в будь-яких браузерах з підтримкою JavaScript, що працюють під управлінням будь-якої операційної системи.
(Джерело RU: ixbt.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting