У Європі з'явився троянець, що нагадує Stuxnet
User Rating: / 2
PoorBest 
Sunday, 23 October 2011 16:39
There are no translations available.

Вірус DuquКомп'ютерний вірус, що нагадує зловмисного хробака Stuxnet, з'явився в Європі. Новий троянець проникає в комп'ютери, збирає потрібну інформацію і через деяких час самоліквідується.
Через рік після того, як комп'ютери в багатьох країнах вразив вірус Stuxnet, в Європі з'явився новий небезпечний троянець, що нагадує цього шкідливого хробака. Як оголосила в ніч на середу, 19 жовтня, американська компанія з виробництва антивірусних програм Symantec, одна з дослідницьких лабораторій кількома днями раніше поінформувала її про виявлення вірусу, дуже схожого на Stuxnet, повідомляє агентство Reuters.
Новому троянцю, розробленому, очевидно, для цілеспрямованої атаки на компанії, які задіяні в створенні промислових систем контролю, присвоєно назву Duqu, оскільки при проникненні на комп'ютери він утворює файли з абревіатурою DQ. Розроблено Duqu вельми хитромудро: він проникає в комп'ютерні системи, збирає дані, передає їх за потрібною адресою, а потім після 36 днів самоліквідується.
Експерти поки не можуть встановити, на кого саме націлений новий троянець. Його попередник Stuxnet, розроблений імовірно для того, щоб паралізувати іранські ядерні центрифуги, був настільки досконалим, що в його створенні підозрювали західні спецслужби. Правда, крім Ірану, він поширився і в інших країнах. Концерн Siemens, що став жертвою Stuxnet, заявив, що від Duqu він поки не постраждав. У Європі Duqu був виявлений на комп'ютерах семи або восьми підприємств, уточнює агентство dpa.
(Джерело RU: dw-world.de)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting