Більшість хакерів у вересні почали міняти власні стратегії
User Rating: / 3
PoorBest 
Sunday, 02 October 2011 06:44
There are no translations available.

Хакери відмовляються від старих перевірених технікХакери відмовляються від старих перевірених технік і переходять на нові технології, а також починають поширювати більш складні поліморфні зразки шкідливого програмного забезпечення.
Про це йдеться в опублікованому напередодні звіті Symantec про інформаційну безпеку у вересні цього року.
Антивірусні аналітики Symantec говорять про виявлення нових методів соціальної інженерії, орієнтованої на введення користувачів в оману або їх відкритий шантаж з метою крадіжки грошей з банківських рахунків або їх персональних даних. Відзначається і активніше використання порівняно нових технологій, таких як HTML 5, для створення підроблених сайтів та мобільного програмного забезпечення. Також шахраї почали активніше застосовувати такі скриптові мови, як JavaScript, для розробки зловмисних програм і різних шахрайських трюків.
У звіті говориться, що полиморфне шкідливе ПЗ було виявлено в 72% випадків виявлення шкідників в email-трафіку. У серпні цей показник склав лише 18,5%. За словами Пола Вуда, старшого аналітика Symantec MessageLabs, подібне безпрецедентне зростання обсягів поліморфного коду обумовлене тим, що деякі антивірусні движки слабо адаптовані до виявлення таких програм. Як правило, такі розробки були прикріплені до тексту листа, який під тим чи іншим приводом спонукав користувача відкрити вкладення.
За спостереженнями експертів, потоки шкідливих листів з вкладеннями різко збільшилися з кінця серпня. Потужні сплески аттачі-спаму вантажили поштові канали кожні 48 годин; на піку він становив більше чверті сміттєвої кореспонденції. Інтенсифікація потоків спаму з вкладеннями привела до збільшення середньостатистичних розмірів непрошених послань. Згідно зі статистикою Symantec, у вересні більше чверті спам-листів за обсягом перевищували 10 КБ (26,2% - на 11 пунктів більше, ніж у серпні). Більшість шкідливих розсилок виходило з Великобританії (42,1%), США (17,8%) та Голландії (16,3%). Частіше інших від них страждали жителі Угорщини, Швейцарії та Сполученого Королівства.
Загальний рейтинг країн-спамерів з великим відривом очолюють США (47,5% глобального спаму). У п'ятірку лідерів увійшли також Індія (9,6%), Великобританія (8,1%), Бразилія (7,6%) і Росія (6,7%). Найвищий рівень спаму зафіксовано в Саудівській Аравії (84,0%), а в поділі за галузями господарської діяльності - в автомобільній промисловості (77,8%).
У тематичному складі спаму переважали такі категорії, як медичні препарати і послуги (52,5%), гральний бізнес (16,0%), несанкціонована комерційна реклама (14,5%), репліки елітних товарів (7,5%). У всіх цих категоріях, за винятком останньої, показники помітно збільшилися, причому внесок казино-спаму виріс більш ніж в 2 рази. Більшість посилань, використовуваних спамерами, були прив'язані до доменній зон .сom (59,5% всіх TLD). Присутність російського національного домену в URL-спамі збільшилася на 14% і склала 8,1%.
Кількість фішингових розсилок у вересні зменшилася вдвічі, число підроблених веб-сайтів - на 12,2%. Основними мішенями фішерів залишаються фінансові інститути (78,3% кібератак) та інформаційні сервіси (20,6%). Більшість послань фішерів були відіслані з американських, австрійських та британських ресурсів (27,7; 26,4 та 18,4% відповідно). Половина сайтів-пасток були виявлені на території США. Найбільша кількість фішингових послань зафіксовано в ПАР і Великобританії.
(Джерело RU: cybersecurity.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting