Правила безпечного серфінгу через безкоштовний Wi-Fi
User Rating: / 2
PoorBest 
Monday, 08 August 2011 11:28
There are no translations available.

Захист в мережі Wi-FiКомпанія ESET розробила ряд технічних рекомендацій, спрямованих на захист комп'ютерів користувачів від різних видів кіберзлочинності в мережі Інтернет при роботі через відкриті точки доступу Wi-Fi.
Згідно з результатами травневого дослідження Online Security Brand Tracker, половина користувачів мережі час від часу підключаються до Інтернету на вулиці за допомогою портативних пристроїв. Так, в якості основного інструменту для виходу в мережу через Wi-Fi зазвичай використовуються ноутбуки (41%), менш популярними стали нетбуки (3%), на третьому місці телефони-комунікатори і замикають ланцюжок мобільних пристроїв планшетники (2%).
За даними компанії ESET, все частіше користувачі стикаються з кібершахрайстві та іншими видами мережевих погроз, підключаючись до Інтернету через безкоштовні точки доступу Wi-Fi, наприклад, для перевірки банківського рахунку, оплати мобільного телефону, відправки пошти та інших дій. Фахівці ESET виділяють кілька основних загроз безпеці, що виникають при використанні безкоштовних точок доступу Wi-Fi:
  • Мережі, організовані хакерами, можуть видавати себе за цілком легальні безкоштовні точки доступу.
  • Атака шкідливим ПО комп'ютера, підключеного до цієї точки доступу.
  • Сніффінг - перехоплення і аналіз зловмисниками інтернет-трафіку користувача, що призводить до втрати конфіденційних даних.
  • Розкрадання персональної інформації методом «людина посередині» (man in the middle), що означає ситуацію, при якій зловмисник може читати повідомлення, якими обмінюються користувачі так, щоб вони навіть не здогадувалася про його присутність.
«У зв'язку з цим, ми рекомендуємо не використовувати невідомі точки доступу Wi-Fi, а також по можливості мінімізувати кількість конфіденційної інформації, що зберігається на мобільному пристрої, - коментує Борис Грейдінгер, директор з інформаційних технологій російського представництва ESET. - Для здійснення банківських операцій необхідно використовувати тільки перевірені точки доступу до мережі Інтернет».
Для доступу до електронної пошти підключення до мережі Wi-Fi слід здійснювати через захищений протокол https, а не http, оскільки хакер може отримати доступ до поштової скриньки. Використовуючи протокол http, користувач лише спрощує йому завдання.
Крім перерахованих рекомендацій важливо також дотримуватися і традиційні правила комп'ютерної безпеки - використовувати сучасне і ліцензійне програмне забезпечення, а також контролювати і своєчасно встановлювати оновлення програм. Варто відзначити, що версія нового покоління рішень ESET NOD32 Smart Security 5.0, яка з'явиться у продажу вже восени поточного року, має корисну функцію попередження користувача про вхідний трафік при з'єднанні через незахищене підключення Wi-Fi.
(Джерело RU: chip.ua)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting