Скільки коштує оптимізація сайту
User Rating: / 9
PoorBest 
Monday, 30 August 2010 19:25
There are no translations available.

Пошукова розкрутка сайтів вже стала необхідним корпоративним стандартом для українського бізнесу. «Дело» з`ясувало, що треба для того, щоб сайт компанії займав перші позиції в пошукових системах

Пошукова розкрутка сайтів (або SEO-оптимізація) стала в наші дні одним з найважливіших інструментів інтернет-реклами. «Інтернет - це потужний медіаканал, що володіє всіма можливостями прямих продаж реклами», - відзначає генеральний директор компанії Олександр Колб Promodo.

При своїй відносно невисокій вартості за своїм впливом та ефективністю SEO-оптимізація може зрівнятися з PR-активністю. Присутність на першій сторінці видачі найпопулярніших пошуковиків, таких як Google, істотно підвищує лояльність потенційної аудиторії компанії.

Головне - простота

За словами генерального директора компанії UAmaster Євгена Шевченка, одним з головних правил для оптимізаторів є «робіть сайти для людей». Крім цього, експерт виділяє кілька пунктів, які будь-який власник сайту може виконати з мінімальними витратами. Це, по-перше, використання унікальних текстів з детальним описом товарів і стеження за швидкістю завантаження сторінок сайту. А по-друге, обмеження кількості посилань з вашого сайту. «Однак слід пам'ятати, що пошукова оптимізація сайту без бюджету або з одноразовим платежем можлива, тільки якщо у вас невелика кількість конкурентів. Якщо Ви продаєте товар, який також представлений на десятці інших сайтів, без щомісячного бюджету на SEO-оптимізацію знаходитися на першій сторінці пошукових систем практично нереально », - пояснює Євген Шевченко.

Оптимізація сайтів складається з двох етапів, реалізовувати які можна як разом, так і зупинившись тільки на одному з них. Перший етап передбачає поліпшення внутрішніх параметрів сайту, таких як коректування HTML-коду, зміни в його структурі. На другому етапі проводиться безпосередньо поліпшення текстового змісту сайту. На місце в пошукових запитах також значно впливає цитованість інтернет-ресурсу іншими аналогічними за тематикою сайтами.

Головне ж питання, який має для себе вирішити компанія, що зібралася провести SEO-оптимізацію, це брати фахівця з інтернет-просування в штат чи віддати цю роботу на аутсорсинг спеціалізованої компанії.

За словами онлайн-маркетинг-менеджера холдингу Digital Ventures Віктора Кривенка, основним мінусом роботи з агентством, як правило, є висока вартість послуг і не завжди прозорий бюджет - незрозуміло, скільки витрачається на саме просування, а скільки береться за роботу. На сьогодні середня вартість просування сайту стартує від $200 в місяць при роботі з агентством і від $100 при роботі з фрилансером. «Найголовніша проблема - це зникнення фрілансера. Якщо йому попадеться більш вигідна пропозиція, він може просто викреслити Вас зі списку клієнтів, так і не закінчивши роботу », - говорить Віктор Кривенко.

Мінусом роботи штатного працівника є те, що при оптимізації використовується досвід тільки однієї людини. А все нові методики він буде тестувати на сайті, що не завжди позитивно впливає на позиції ресурсу.

Скільки коштує

На даний момент більшість компаній, що надають послуги з оптимізації і просування сайтів, мають широку вилку вартості своїх послуг. «Послуга нова на ринку, немає певних стандартів переліку робіт і чітких критеріїв якісної оцінки. У більшості випадків послуга зводиться до консалтингу щодо просування і збільшення продажів у мережі Інтернет. Це як вартість юриста: від його авторитету, прикладу виконаних робіт, кваліфікації залежить вартість однієї години робіт або ж комплексу заходів », - пояснює Олександр Колб.

За словами директора з маркетингу холдингу FanInternet Дениса Мамонтова, бюджет на оптимізацію сайту, який включає в себе SEO-аудит, коригування текстів і мета-тегів (частина програмного коду веб-сайту), а також покупку посилань, залежить від структури сайту і коливається від $300 до $2000 на місяць. «Є різні схеми: хтось робить базову оптимізацію і бере від $500 до $1500, хтось бере $500-800 на місяць і робить оптимізацію протягом трьох місяців, а якщо результати не влаштовують, клієнт і виконавець розлучаються», - пояснює він . Однак крім вартості базової оптимізації, компанії ще доведеться витрачатися на SEO-підтримку, яка обійдеться від $200 в місяць.

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Ігор Яковець, менеджер по роботі з клієнтами SEO-Studio

У першу чергу компанії необхідно визначитися з цілями і завданнями самого сайту. Яку функцію виконує для клієнта сайт - це інструмент продаж, обличчя компанії, який-небудь ресурс, який повинен приносити гроші від розміщення реклами. Від цілей залежить вибір комплексу інструментів реклами в Інтернеті.

Починати оптимізацію сайту можна і потрібно самостійно, переробляючи сторінки вашого сайту під найбільш популярні запити серед вашої цільової аудиторії. Важливим елементом оптимізації є унікальний контент - статті та інші матеріали на сайті не повинні бути скопійовані з інших джерел, що істотно знижує ранжування сайту в пошукових системах. Даний етап можна реалізовувати самостійно і безкоштовно. Якщо тематика, за якою ви просуваєте сайт, не є конкурентною чинності вузької спеціалізації, то коректна внутрішня оптимізація і постійне інформаційне розвиток ресурсу поліпшать його позиції за тематичними запитами.

Якщо перед компанією стоїть завдання досягти високих позицій за затребуваною тематики, то без звернення до професіоналів не обійтися. У боротьбі за високі позиції за конкурентними пошуковим запитам беруть участь десятки сайтів, і крім досвіду і кваліфікації фахівців, важливу роль відіграють бюджети, які ці компанії готові інвестувати у просування.

Основи пошукової оптимізації

  1. Створюйте просту, зрозумілу і зручну структуру сайту. Відвідувач повинен мінімальною кількістю кліків знаходити необхідну йому інформацію.
  2. Збільшуйте кількість посилань на ваш ресурс з інших сайтів. Наповнюйте портал тематичним контентом, який будуть цитувати.
  3. Якщо ваша спеціалізація занадто вузька і теми, пов'язані з вашим бізнесом не цікаві широкій аудиторії, можна купити зовнішні посилання на Ваш сайт на біржі посилань. Крім того, з тематичними порталами можна домовитися про обмін посиланнями.
  4. Визначте ключові слова, пов'язані з Вашим бізнесом, і активно використовуйте їх у заголовках і текстах на сайті. Регулярно оновлюйте контент.
  5. Використовуйте веб-аналітику для розуміння аудиторії свого сайту та внесення відповідних коректив.

SEO-оптимізація (оптимізація веб-сайту для пошукових систем) - це внутрішня оптимізація HTML-коду сайту, його тексту та структури, а також зовнішні роботи, спрямовані на підвищення цитованості інтернет-ресурсу іншими сайтами з метою підняття його у видачі пошукових систем. Таке коректування призводить до підняття позицій сайту в пошуковій видачі за певними пошуковим запитам, зростанню його цільової аудиторії і збільшенню продаж.

(Джерело RU: delo.ua)

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting