Як Google робить «+1» обов'язковою кнопкою
User Rating: / 4
PoorBest 
Wednesday, 04 April 2012 18:53
There are no translations available.

Кнопка «+1»Минуло 8 місяців з тих пір, як Google показав світові «вбивцю Facebook» - соціальну мережу Google+. Для тих, хто відповідає за соціальні медіа, вона перетворилася в черговий тягар.
Чи то данина моді, чи то спроба «сісти на тренд» змусила багатьох завести собі там бізнес-сторінки і намагатися якось просувати свій бізнес. Головний контент соціальних мереж - посилання на новини. Тому драйвером сторінок уже традиційно є ЗМІ. І ось, спеціально навчені менеджери отримали ще один майданчик, яку треба розвивати і підтримувати. У надії, що перший збере всі вершки, або коли-небудь вона принесе бажаний результат.
Не було у баби турбот, купила баба порося. Саме таке відчуття виникає від необхідності підтримувати ще одну точку комунікації, крім традиційних Facebook, «ВКонтакте», Twitter: сторінку на Google Plus. Адже і там банальним кросспостом не обмежитися. Але на сьогоднішній день платформа не надає жодних методів для автоматичної дистрибуції контенту, а тамтешня аудиторія не завжди реагує на всі трюки, які добре працювали в інших соцмережах. А це означає, що і тут потрібен свій підхід. Це значить, ще час. А час - гроші.
Так, радійте, Google Plus зростає. Тут можна наводити цифри Webomer, можна посилатися на поширення дешевих смартфонів на базі OS Android по регіонах Росії, можна радіти за Тему Лебедєва та Антона Носика, кількість передплатників яких вже скоро буде обчислюватися сотнями тисяч. І, здавалося б, можна взяти ці цифри, покласти на стіл керівництву, переварити у власній голові та прийняти в надрах своєї компанії стратегічне рішення: завести сторінку в Google Plus або додати на сайт відповідний модуль, що пропонує відвідувачам читати новини, не виходячи з соціальної мережі . Але чи вигідно це?
Часто витрати на підтримку і розвиток сторінок при спроби розділити їх на щомісячний вхідний трафік з майданчиків абсолютно не співвідносилися зі здоровим глуздом. Якщо сумарні місячні витрати більше 30 000 рублів (дуже грубий підрахунок вартості людино-годин на місяць), а вхідного трафіку з майданчиків менше 50 000 переходів - то, наприклад, для ЗМІ всі зусилля - собі на збиток.
Якщо виходити із завдання залучення трафіку на майданчик, сторінка в цій соціальній мережі, якою б популярною і розкрученою вона не була, - не рентабельна і не має сенсу. Такого вірусного розповсюдження і лояльності аудиторії, як на інших майданчиках, Google Plus не дає. Здавалося б, у такій ситуації потрібно забути як страшний сон і в найближчі півроку до цієї думки не повертатися. Однак не все так просто.
Google Plus зараз включається якщо не примусово, то дуже наполегливо. Кнопка «+1», слідом за Like, завойовує простори Інтернету. YouTube вже вміє підбирати вам ролики на підставі того, що «заплюсили» ваші друзі. І, що найголовніше, в результатах пошукової видачі в першу чергу показуються матеріали сайтів, де стоїть кнопка «+1», і на яку активно натискають. Тут недооцінювати можливості Google в сенсі продавлювання своїх інтересів не варто: компанія намагалася і намагається, щоб кнопку ставили і натискали. І натискають. Навіть якщо рефлекторно. І тут джерелом трафіку стає не Google Plus, а сам Google і його пошукова видача.
Не дарма Google змінив Microsoft на посту «імперії зла». Якщо захотіли зробити кнопку «+1» популярною - значить, зроблять. А саме ця злощасна кнопка може потенційно приносити нам радість життя, тобто трафік. Не хочеться додавати в і без того розпухлий іконостас чергову кнопку, але доведеться. Ставити «+1» має сенс. Про це подбав Google.
(Джерело RU: slon.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting