WorldWideScience.org – шлюз для пошуку в національних і міжнародних наукових базах даних та порталах.
User Rating: / 5
PoorBest 
Saturday, 12 February 2011 19:23
There are no translations available.

WorldWideScience.orgШирокий спектр інструментів пошуку необхідний, якщо Ви хочете отримати найкращі можливі результати. Але науковці розуміють необхідність спеціалізованих пошукових систем, бо інколи і Google, і Яндекс безсилі.
Недавно відбулась прем’єра спеціалізованого наукового пошуковика WorldWideScience.org. Уолтер Л. Уорнік, доктор філософії, директор Управління науково-технічної інформації (OSTI) Міністерства енергетики США продемонстрував його можливості.
Сьогодні пошуковик проходить бета-тестування і знаходить інформацію в близько 80 повнотекстових, громадських базах даних науково-технічних досліджень, наданих в спільний доступ понад 70 країнами. Вибравши країну, виділену на інтерактивній карті світу темним кольором, можна побачити, які саме ресурси вона надала світовій спільноті.
Наприклад, в Росії маємо доступ до 4 російськомовних баз наукової інформації:
Після запуску багатомовного WorldWideScience.org стали можливі в режимі реального часу пошук і переклад багатомовної наукової літератури. При цьому пошук і переклад  глобально розподілені.
Користувач за допомогою одного простого запиту в WorldWideScience.org запускає одночасний пошук в базах даних та порталах країн-учасниць. Результати повертаються в порядку обраного критерію і можуть бути перекладені на мову користувача.
Користувачі отримують самі останні результати в таких областях, як енергетика, медицина, сільське господарство, навколишнє середовище та фундаментальні науки.
Підтримуються основні логічні оператори для мови запиту. Розширений пошук дозволяє обрати часовий проміжок для документів, вибрати окремі бази даних для пошуку:
WorldWideScience.org видає лише якісну достовірну наукову інформацію з найсучасніших досліджень, наданих країнами-учасницями. Результати пошуку WorldWideScience.org виявилися на 96,5% унікальними, в порівнянні з результатами інших основних пошукових систем.
Натиснувши після отримання результатів пошуку на панелі керування «Summary of All Results», можна побачити, які бази даних виявились недоступними і скільки документів знайдено в певній колекції:
Результату пошуку можна сортувати за датою, назвою, рейтингом та автором. Допоміжний рядом «Refine Search» дозволяє розширити область ключових слів та виконати пошук серед знайденого.
WorldWideScience.org робить значно зручнішими для аналізу результати пошуку, виконуючи їх кластеризацію в лівій бічній панелі. Подібне вже кілька років практикується пошуковою системою nigma.ru. У вікні кластеризації окремо виділені документи з доступним повним текстом.
WorldWideScience.org розроблений і підтримується Управлінням науково-технічної інформації (OSTI) Міністерство енергетики США, яке виступає в якості робочого середовища від імені WorldWideScience Альянсу. Переклади забезпечує Microsoft Translator. Міжнародна рада з наукової та технічної інформації є спонсором.
Хочеться вірити, що пошуковик стане цінним подарунком для науковців у всьому світі.
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting