Програмний комплекс для аналізу футбольних статистичних даних
User Rating: / 7
PoorBest 
Sunday, 06 January 2013 11:02
There are no translations available.

Сьогодні футбол є спортом номер 1 у світі. У нього грають усі, старі і діти. Розроблений програмний комплекс, який розглядається в статті, не для «вболівальників» футбольного тоталізатора, а для більш важливих задач.
Не секрет, що Україна стала центром футбольних подій 2012 року. У сучасних дитячих та регіональних командах тренерський штаб відіграє велику роль у розвитку команди. Однак робота тренерів - справа не з легких. Тренери все частіше використовують інформаційні технології для полегшення своєї роботи. Однак існуючі на ринку програми дорогі і є непідйомним фінансовим тягарем для регіональних команд, а тим більше для дитячих клубів. Наприклад, програма ProZone, залежно від версії, вартістю від 400 000$ до мільйона. Найпримітивніші програми коштують від 30 000$. В залежності від методик підготовки гравців тренерами необхідна велика база статистичних даних і засобів, яких немає в пропонованих програмах.
У зв'язку з цим був розроблений програмний комплекс, який допомагає тренеру в систематизації даних, створенні індивідуальної програми тренувань для підвищення функціональної готовності гравця, дозволяє автоматизувати процес заповнення таблиць тактико-технічних характеристик гравця і всієї команди, монтувати відеофрагменти футбольного матчу для подальшого післяматчевого аналізу.
Структура представлена на рис. 1:
Рис.1 Структура програмного комплексу
База даних (БД)розроблялась для допомоги тренерам у систематизації, систематичному аналізі та використанні даних. Використовується реляційна модель, що складається з дванадцяти таблиць. Клієнт-серверна технологія доступу до БД дозволяє добитися максимальної ефективності при роботі і надійності збереження даних. Структура моделі зберігання даних представлена на рис. 2:
Рис. 2 Структура бази даних
Рис. 3 Головне вікно редагування бази даних
Футбольний тренажер - програма, яка дозволяє створювати тактичні схеми за стандартами футбольної графіки, роздруковувати їх і готувати футболістів до матчу. Для наочного уявлення розроблених схем реалізована анімація футбольних об'єктів:
Рис. 4 Вікно анімації футбольних об'єктів
Редактор дозволяє монтувати певні відео фрагменти футбольного матчу та редагувати таблиці тактико-технічних даних «на льоту» для подальшого післяматчевого аналізу та розробки планів індивідуальної і колективної підготовки гравців до матчу. Підтримується експорт тактико-технічних даних в електронні таблиці.
Програма також дозволяє робити порівняння і аналіз гравців за різними параметрами. При цьому можуть порівнюватися до 3-х параметрів гравця або окремі параметри різних гравців. Підвищення зручності роботи здійснюється за допомогою побудови графіків для візуального представлення обраних параметрів. Порівняння та аналіз параметрів гравця дозволяють тренерському штабу оцінити його дії та скласти план підготовки таким чином, щоб попередити кризові явища, пов'язані з виходом на пік форми.
Отже, програмний комплекс є повністю працездатною і самодостатньою програмою, а його використання сприяє підвищенню ефективності роботи тренерів і, як наслідок, поліпшує результативність роботи всієї команди.
Автор Денис Оболенський, МАН України.
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting