У Google Earth локалізовані сервера Wikileaks
User Rating: / 2
PoorBest 
Saturday, 18 December 2010 21:53
There are no translations available.

  Своєрідність Wikileaks як інформаційного порталу нового типу та особливості аберацій сприйняття дійсності, які навіть не свідомо можуть ініціюватися ним, вже були предметом обговорення в Мережі.
Досить цікавим засобом виявлення дійсних задумів творців Wikileaks може стати вивчення географії розподілу дзеркальних серверів ресурсу по Земній кулі, а також локалізація в просторі і в часі представленої на них інформації. Останнє завдання вже почали вирішувати, а от тепер справа дійшла до серверів.
Інформацію про всі 1334 сервера Wikileaks локалізував Лоуренс Мюллер за допомогою геобази GeoLite City. Дані зібрані у KML-файл, доступний для скачування. Відкрити його можна в Google Earth, або, наприклад, в іншому відкритому геоінтерфейсі - ERDAS TITAN. Редуковані версії можна переглянути, наприклад, в Google Maps.
Показані не тільки місця розташування самих серверів (зазвичай з високою точністю, але от в Сибіру всі вони опинилися в одній явно умовній точці), але і промені (дуги великого кола), які ведуть від них до центрального серверу, розташованому в Швеції.
Як правило, дзеркала Wikileaks є скрізь, і чим краще розвинена ІТ- інфраструктура країни, тим їх більше. Особливо багато дзеркал в США, що дивно -  нчебто саме на США припав основний удар компромату та й оперативно заблокувати їх було б справою напевно не дуже складною. У той же час жодного дзеркала немає, наприклад, в Ізраїлі, як, втім, на Близькому Сході взагалі (крім хіба що Туреччини) і в Середній Азії.
Жодного дзеркала ніби-то немає в континентальній Африці. У Росії автор нарахував їх 18.
Для чого взагалі може знадобитися вивчення просторового розподілу інформації в ресурсах типу Wikileaks?
1. З якими б цілями - благими або прагматичними - Wikileaks не створювався б, очевидно, але надзвичайна увага до нього показала, що подібний ресурс може використовуватися для масового спотворення образу обстановки в світі.
2. Це завдання, тобто завдання дезінформації, завдяки специфічним особливостям циркуляції інформації в Інтернеті і в соціальних мережах, може бути вирішена без спотворення інформації (тобто без навмисної брехні і прямої дезінформації), тільки лише за рахунок перенесення фокусу користувацького уваги на той чи інший документ (так ніби це зараз не роблять за допомогою ЗМІ – прим. автора). Тобто за рахунок тенденційності, зумовленої довільним вибором матеріалу для розкручування в ЗМІ та в Інтернеті з бездонних запасів Wikileaks.
3. Дуже цікава можлива наявність в Wikileaks табу на певні теми/питання/позиції. Виявити їх можна буде за допомогою просторово-часової локалізації даних та подальшого їх аналізу.
(Джерело RU: habrahabr.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting