В Україні влаштували тиху "мережеву контрреволюцію"
User Rating: / 6
PoorBest 
Monday, 02 April 2012 20:38
There are no translations available.

Закриття веб-ресурсівУ 2012 році правоохоронні органи всерйоз взялися за чистку українського Інтернету. За перші три місяці року в ЗМІ з'явилися дані про вилучення серверів різних інтернет-компаній.
Тим часом влада вирішила посилити захист власних мережевих ресурсів. Мабуть, чиновники остерігаються нових агресій з боку хакерів і користувачів.
Наприкінці минулого тижня стало відомо про закриття ще одного web-ресурсу. Співробітники Міністерства внутрішніх справ вилучили сервера сайту vx.netlux.org, за допомогою якого хакери нібито поширювали шкідливе програмне забезпечення. Цей сайт був свого роду архівом статей про віруси, які описували їх творці або фани. Очевидно, в МВС вирішили перешкодити хакерам обмінюватися ідеями та досвідом, щоб потім застосовувати їх на практиці.
Початок великої «чистки»
Закриття vx.netlux.org - це, мабуть, єдиний випадок в цьому році, коли мотиви дій правоохоронних органів виглядали більш-менш логічно обгрунтованими: з вірусами треба боротися.
В інших випадках закриття сайтів також відбувалося під пристойними приводами. Однак, наслідки дій правоохоронців дозволяють експертам озвучувати і іншу версію - провиною всьому корпоративні розборки, коли органам дається наводка на «проблеми» бізнесу конкурента з метою його усунення з ринку.
Наприклад, на початку весни сталося вилучення співробітниками МВС серверів одного з найбільших алчевських провайдерів - «Алчевск.нет». 7 березня без інтернету залишилися багато клієнтів, серед яких Алчевський металургійний комбінат, школи, державні установи. Через тиждень, провайдер відновив свою роботу, але абонентів вдалося утримати не всіх. Хто ж буде сидіти без Інтернету стільки часу, коли в місті з'явилися альтернативні оператори?
Зрозуміло, найбільше на початку цього року нашумів EX.ua - колись найбільший файлообмінник країни. Міліція закрила ex.ua 31 січня в рамках розслідування кримінальної справи, заведеної за заявою великих міжнародних компаній, що звинуватили власників сайту в порушенні авторських і суміжних прав.
В результаті було вилучено близько 100 серверів. На них зберігалося понад 600 терабайт контенту. Юристи EX.ua і досі не можуть дати відповіді на питання, коли конфісковані файли будуть відновлені. Мова йде не тільки про піратських копії фільмів та ПЗ, а й про «тонни» користувацького контенту - відео, фото, які їх власники завантажували на сайт, щоб показати друзям. Мобільні телефони керівників онлайн-сховища і раніше видають протяжні гудки.
Справа EX.ua було настільки гучною, що мало хто помітив зникнення практично в цей же час більш дрібних файлообмінників, таких як upload.com.ua. «Розуміючи, що в будь-який момент на наш сайт можуть залити файл нелегального характеру і зафіксувати це до того, як ми зреагуємо на скаргу, ми прийняли рішення вийти з інтернет-бізнесу», - розповідали в офіційній заяві ЗМІ власники ресурсу. Такі висловлювання наводять на думки про те, що з інтернет-підприємцями вже були проведені «попереджувальні бесіди». Файлообмінник Fileshare.in.ua за заявами користувачів в перші дні лютого теж відчував перебої в роботі. Але їх причини так і не були озвучені. Ймовірно, і цей ресурс вважав за краще не «лізти на рожон», а якимось чином домовитися з органами.
Недавнє минуле
Правоохоронні органи закривали інтернет-проекти і до 2012 року. Але подібні дії спецслужби не носили масового характеру. З гучних справ за останні 4 роки можна пригадати хіба що файлообмінник «Інофостор», який МВС закрило наприкінці 2008 року. Органи тоді вилучили близько 20 серверів, а також 26 системних блоків офісних комп'ютерів, з яких велося адміністрування ресурсу. Через рік спецслужби вилучили обладнання Дніпропетровського міського порталу Gorod.dp.ua. З чуток це відбулося в рамках всеукраїнської операції по припиненню поширення неліцензійної і контрафактної відеопродукції як співробітниками інтернет-провайдера «Фрегат», на якому був розташований даний інтернет-ресурс, так і його партнерами.
У лютому 2010 року МВС закрило сайт erio.com.ua, звинувативши власника сайту в поширенні порнографії. Як повідомляли у відомстві, власник порталу розмістив більше 2 млн. заборонених фотографій. Як і у випадку з EX.ua, від закриття постраждали і ні в чому не винні користувачі. На вилученому сервері також знаходився одне з найбільших в Україні місць для розміщення фото- і відеофайлів io.ua, на якому на момент закриття знаходилося 33,41 тис. відеороликів і 6,87 млн. фотографій.
Це, мабуть, і все. Більше за цей період гучних інтернет-скандалів за участю спецслужб не було.
Підготовка інтернет-оборони
Цього року, як видно, «чистка» Інтернету продовжаться. Про це свідчить ініційована президентом в лютому програма із захисту власних ресурсів в мережі. «Коментарям» стало відомо, що зараз в органах державної влади проходить узгодження проект указу Віктора Януковича «Про деякі заходи щодо захисту державних інформаційних ресурсів та інформаційно-телекомунікаційних системах». Подробиці цього указу НКРСІ і Держспецзв'язок поки не розкривають.
Нагадаємо, що коли закрили EX.ua, тисячі українських користувачів намагалися в помсту «покласти» сайти держорганів, використовуючи елементарні підручні засоби. В результаті, багато хто з них кілька днів працював з перебоями, а сайт МВС взагалі не відкривався.
Як видно, держава вирішила застрахувати себе від подібних «народних контрударів». Але хто потрапить під приціл наступним? Може, соцмережі? Адже піратського контента в них більше, ніж де б то не було. Тут уже обійтися вилученням серверів не вийде. Адже їхні ресурси знаходяться за межами країни. Але завжди можна заблокувати доступ до них і стати другим Китаєм, де доступ до міжнародних онлайн-майданчикам закритий.
(Джерело RU: hvylya.org)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting