Генпрокурори СНД: соціальні мережі – зло
User Rating: / 2
PoorBest 
Saturday, 17 September 2011 16:19
There are no translations available.

Прокурори проти соціальних мережГенеральні прокурори РФ, Білорусії і Казахстану в єдиному пориві захисту своїх держав від небезпек Інтернету «пропонують розробити механізм контролю над соціальними мережами».
Природно, в устах генпрокурора РФ Юрія Чайки, контроль буде «розумним», «в інтересах захисту свобод громадян», «в цілях протидії екстремізму і тероризму» і так далі. Вся ця риторика не вражає ні свіжістю, ні оригінальністю; ілюзій щодо того, для чого насправді силові органи РФ, Білорусії і Казахстану хочуть отримати інструменти контролю над кіберпростором, теж ніхто особливо не відчуває. Спочатку «арабська весна», потім погроми в Лондоні - і там і там Інтернет грав не останню роль.
«Питання контролю за соціальними мережами, за Інтернетом - це питання майбутнього, держави повинні спільно протидіяти цьому злу», - цитує «Інтерфакс» генерального прокурора Казахстану Асхада Даулбаева.
Тобто: соціальні мережі в очах і думках шановних прокурорів - суще зло. А зі злом - борються. Або, принаймні, намагаються впорядкувати, що і пропонує білоруський генпрокурор Григорій Василевич: треба, мовляв, на рівні ООН розробити єдині правила користування Інтернетом та соціальними мережами.
Можливо, у когось виникне закономірне питання: а що, генеральні прокурори СНД вже всі інші проблеми вирішили? На території Росії, Білорусії і Казахстану панують загальна законність і благочинність? Свавілля і корупція викорінені на всіх рівнях, закон і справді один для всіх, і тільки через ворожі ці Вваші інтернети повзе всяка розпуста, бентежить стерильні до бактерицидності душі росіян, білорусів і казахів? Чи справа в чомусь іншому?
Тому неповний місяць тому глави країн, що входять в Організацію Договору про колективну безпеку, вирішили створити «єдиний фронт» для боротьби з небезпеками, які таїть Мережа. Прокурорське засідання - явно продовження того ж бенкету.
З іншого боку, в кінці серпня стало відомо, що партія «Єдина Росія» визнала незадовільною ситуацію з представництвом себе, єдиної, в Інтернеті, тому було вирішено розводити у великих кількостях «спецкоментаторів» (або «тролів», за цікавим висловом джерела газети « Известия», у самій партії), щоб забезпечувати масову підтримку правлячої партії (або хоча б видимість такої). Вже навіть проводилися навчальні курси для таких от фахівців з коментування - по «використанню блогосфери для досягнення політичних результатів».
Інша справа, що проурядові агенти впливу від так званих «молодіжних організацій» в Мережі орудують вже дуже давно, але результати їх багаторічної «трольської» по самій суті своїй діяльності залишаються негативними.
Загалом, рецепт загального щастя для російських правлячих кіл дуже простий: населяємо Інтернет агентами впливу (якщо не ефективними, то хоч численними), а заодно погрожуємо всім навколо карою - але саме що погрожуємо. Тому що єдиний дієвий (і одночасно абсолютно нездійсненний) спосіб боротьби зі «злом» - це його повне відключення на загальнодержавному рівні. Всі інші заходи - це спроби заховати шило в мішку.
(Джерело RU: blogs.computerra.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting