Мрія Марка Цукерберга, творця Facebook, розлетілася на шматки
User Rating: / 2
PoorBest 
Saturday, 02 July 2011 09:56
There are no translations available.

Спілкування в соціальних мережахЗасновник мережі Facebook мріяв поєднати всіх людей на планеті. Але він не врахував одного простого фактора - антропогенного.
Не врахував того, що людина в принципі не може спілкуватися з великою кількістю людей тому, що є обмеження, закладене самою природою.
Кілька місяців тому Facebook представив карту, яка показувала, що зв'язки у соціальних медіа дуже схожі на карту Землі на перших знімках 1960-х років. Віртуальна карта показує зв'язку у світі друзів Facebook - число яких наближається до 700 млн. - у вигляді променів світла. Тонкі, як павутина, нитки зв'язали всі великі міста. Міста сяють як зірки. Ніхто цього не зробив, але просто уявіть собі, як буде виглядати карта, якщо до неї додати користувачів Twitter, число яких минулого місяця перевищило 300 млн. чоловік. І все це відбулося за останні п'ять років.
Виходить 1 млрд. користувачів; і хто знає, чи пов'язані вони насправді? До речі, максимальне число друзів у Facebook складає 5 тис., але немає ніяких обмежень на кількість фоловерів на Twitter.
Так що ж виходить у результаті? Ми створюємо якийсь Мегамозок, дивлячись на цю уявну карту і «зафренжувуючи» всіх підряд? «Не так швидко» - говорить Кріс Тейлор (Chris Taylor), журналіст CNN.
Дослідження, опубліковане минулого місяця, показує, що цифровий трайбалізм (прихильність до власного вузького кола людей) живий і здоровий навіть в епоху соціальних мереж. Автор говорить не про країни, корпорації або спортивнї команди, хоча вони і так вже зробили достатньо. Автор говорить про племена в буквальному сенсі - про села, де живуть невеликі групки людей. Людство жило так аж до ХХ століття протягом майже всієї історії.
І ось такі групи ми зробили самі ще раз - тепер уже віртуально.
Учені з Університету Індіани зібрали воєдино діалоги 1700000 користувачів Twitter за шість місяців. У загальній складності вийшло 380 млн. твітів. Що ж вони хотіли дізнатися? Вони хотіли з'ясувати, чи дійсно ці люди чимось з'єднані. Це не повинні бути фоловерів або ретвітери, і це не має бути навіть проста передача повідомлення з «собачкою» комусь - ні, скільки реальних діалогів йде в Twitter, допитувалися вчені? Зі скількома людьми може спілкуватися одна людина, поки у нього не задимиться мозок?
Ця цифра склала в середньому 150 контактів.
... Якщо ви читали бестселер Малкольма Гледвелла (Malcolm Gladwell) «Переломний момент», то ви, напевно, пам'ятаєте про важливість числа 150. Це так зване «число Данбара», назване так на ім'я антрополога, який передбачив розмір «племені», де ми можемо комфортно спілкуватися. Заснована ця цифра була на розмірі людського мозку в порівнянні з іншими приматами і середнім розміром їх групи.
Виявляється, ми можемо комфортно спілкуватися тільки в групах чисельністю не більше 150 осіб. І так було з давніх часів, коли людство ще жило в африканських саванах. Цією цифрою користуються армії, далекоглядні корпорації, не кажучи вже про організаторів весіль. Навіть якщо ви ну дуже товариська людина, все одно запитайте себе - скільки з усіх цих знайомих на Facebook дійсно заслуговують почесного звання «друг»?
Якби соціальні мережі могли міняти електропроводку в нашому мозку, то коли-небудь ми змогли б жити в цьому утопічному світі, де технології пов'язують кожного з кожним значущими відносинами. Але дослідження університету Індіани приводять нас до висновку, що цього ніколи не станеться. Автори пояснюють це наступним чином: калькулятори - це відмінні інструменти для обчислень, але вони не можуть перетворити нас на геніїв математики. Вони не розширюють природні межі нашого мозку. Facebook або Twitter - теж. І, можливо, це навіть добре.
А ось що соціальні мережі нам дають, так це можливість вибрати групу з цих 150 осіб. Замість того щоб бути заточеними в селі, як це траплялося протягом всієї історії, ми зробили для себе свої віртуальні села, які підходять персонально нам. Ми зліпили ці «села» із сім'ї, друзів, колег і вчителів, і навіть тих людей, з якими ми якось зустрічалися на вихідних.
Загалом, сенс у тому, що це коло немає сенсу розширювати. Наприклад, популярний додаток для iPhone під назвою Path обмежує кількість ваших контактів взагалі всього п'ятьма десятками людей.
Мабуть, тільки тоді, коли ми будемо в мережі, яка примусово обмежує число наших контактів 150 персон, ми зможемо побачити реальну карту світу.
(Джерело RU: ruformator.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting