Google розповіла, де найбільше інтернет-цензури
User Rating: / 1
PoorBest 
Tuesday, 28 June 2011 13:46
There are no translations available.

Інтернет-цензураСША - лідер за кількістю запитів конфіденційної інформації про інтернет-користувачів, згідно зі статистикою, оприлюдненою вперше компанією Google.
Компанія Google опублікувала доповідь про прозорість в мережі Інтернет. Пошуковий гігант опублікував докладну статистику того, коли і скільки разів уряди країн світу зверталися до компанії з метою вивідати особисту інформацію користувача або прибрати той чи інший контент з її сервісів.
За другу половину минулого року уряди 26 розвинених країн світу запитували у Google приватну інформацію про користувачів більше 14 тисяч разів. При цьому пошуковик виконав від 75 до 90% таких запитів в залежності від країни.
Найбільше запитів - 4601 - надійшло від уряду США. Це на 28% більше, ніж за той же період 2009 року. Google виконав майже всі американські запити - 94%.
На другому місці після США йде уряд Бразилії (1804 звернень до Google), на третьому - уряд Індії (1699 запитів). У п'ятірці країн, які найчастіше запитують конфіденційну інформацію про користувачів, також Великобританія (1162 запити) і Франція (1021 запит). Найменше стежать за своїми громадянами в Швейцарії, яка за півроку жодного разу не попросила Google видати особисту інформацію користувачів.
За другу половину 2010 року Росія лише один раз запросила видалити контент з сервісів Google. Тоді було видалено 10 документів. Втім, скромна кількість запитів на видалення інформації не завжди говорить про більшу відкритість країни. Наприклад, Таїланд теж за півроку лише один раз зробив такий запит, але в результаті були вилучені 43 відеоролика з Youtube, які, на думку місцевої влади, ображали короля Таїланду Пуміпона Адульядета.
Лідирує за кількістю запитів на видалення інформації Бразилія (263 запити), за нею йде Південна Корея, Німеччина, Лівія та Індія. Влада Великобританії не є лідером за кількістю запитів на видалення інформації, але зате попросили видалити величезну кількість одиниць інформації: 93360 Google Adwords. Це відбулося за рішенням суду у справі про онлайн-шахрайство.
Більшість запитів на видалення контенту, що надійшли з США, є результатами постанов судів у справах про наклеп. Так, 6 судових рішень привели до видалення 1110 повідомлень з форумів Google, які ганьбили репутацію окремих громадян та їх сімей.
У списках прозорості Google не фігурує Китай, проте це аж ніяк не показник його відкритості. Китайська версія пошукача Google.cn піддавалася жорсткій цензурі з боку уряду, в результаті чого Google зважився перекидати користувачів Google.cn на гонконзьке відділення компанії Google.com.hk, де видача пошуку не піддається цензурі.
Таким чином, Google змогла обійти заборону китайського уряду на розкриття інформації про запити особистих даних користувачів і запити на видалення інформації. Однак у другій половині 2010 року компанія не отримала жодного такого запиту від китайських властей. Зате на 80% збільшив кількість запитів конфіденційних даних про користувачів уряд Гонконгу. З 90 запитів Google задовольнила 59%.
Глава відділу зв'язків з громадськістю Google в Європі Вільям Ечіксон (William Echikson) коментує, що останнім часом на компанію виявляється все більш серйозний тиск з видалення контенту з боку різних країн світу. На зростання інтернет-цензури вплинули повстання в арабських країнах, в результаті яких дві країни - Єгипет і Туніс - на деякий час навіть повністю перекрили доступ до Інтернету своїм громадянам. Продукти Google на сьогоднішній день повністю або частково заборонені в 25 країнах світу.
(Джерело RU: ruformator.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting