Тенденції розвитку JavaScript
User Rating: / 13
PoorBest 
There are no translations available.

Тенденції розвитку JavaScriptВ процесі свого існування людство намагалося  полегшити своє і так складне життя. На сьогоднішній час це також спостерігається, як ніколи.
Світ із кожним роком стає все більш глобальнішим і технології, які сприяли цьому, розвиваються з неймовірною швидкістю. Сьогодні Інтернет це - невід’ємна складова ноосфери, частина нашого життя, побуту, джерело інформації, середовище для розваг, неймовірних розмірів сховище для даних та передачі найрізноманітніших сигналів. Це все не було можливим без веб-технологій.
Веб-сервера поступово перетворюються з простих сховищ даних в частину складної розподіленої системи для обробки інформації. Такі системи будуть надавати найрізноманітніші сервіси користувачам, які тільки можна уявити. Вже сьогодні для того, щоб дізнатися погоду, послухати радіо або зв'язатися з друзями на зворотному боці Землі потрібен лише інтернет-браузер.
Інтернет-браузер – це програмне середовище для обробки і виведення різних складових веб-сторінки. Компанії - розробники браузерів постійно борються за швидкодію та коректність відтворення інформації. Продуктивність будь-якого сучасного браузера визначається швидкістю роботи його інтерпретатора JavaScript а також двигуна рендеринга (layout engine), основним завданням якого є читання HTML коректного відтворення коду JavaScript, формування на його основі обєктивної моделі документа (Document Object Model, DOM) та її візуалізації. Складовим блоком, що відповідає за інтерпретацію розмітки, є парсер HTML і CSS.
JavaScript є найпоширенішим засобом створення інтерфейсів браузерів і тому розвиток web-браузерів безпосередньо залежить від тенденцій розвитку JavaScript.
JavaScript, що спочатку називався LiveScript, був створений розробниками компанії Netscape на початку 90-х років. До 1996 року Netscape вирішила змінити назву LiveScript на JavaScript. Зроблено це було з метою підняти популярність мови за допомогою поєднання його з Java (розробленим компанією Sun Microsystems окремо від Netscape). Мова Java на той момент вже активно використовувався для створення окремих плагінів, названих «апплетами».
Незважаючи на те, що розробники JavaScript постаралися відтворити такий же синтаксис і набір функцій, як і в Java, між двома мовами існує безліч відмінностей. Найголовніша відмінність полягає в тому, що JavaScript - інтерпретована клієнтська мова сценаріїв. Вoна запускається в браузері без попередньої компіляції, яка є обов'язковою дією для програм, написаних на Java. Безумовно, між двома мовами є й більш серйозні відмінності. Ми ж не будемо акцентувати на цьому увагу і підемо далі.
Природно, корпорація Microsoft не могла довгий час залишатися осторонь. Нова версія браузера Internet Explorer могла похвалитися підтримкою мови сценаріїв VBScript, але JavaScript все-таки зміг завоювати більшу популярність у розробників, ніж VBScript, Microsoft вирішила піти на ризикований крок і анонсувала JScript. Мова JScript була багато в чому подібна JavaScript.
Як би це не сумно звучало, але Internet Explorer досі працює тільки з VBScript і JScript! На вироблення стандартів, починаючи з подання мови JavaScript у 1997 році, пішло приблизно сім років. Однак з 2010 року стандарти JavaScript і JScript стали практично еквівалентними, в результаті чого технічно вони стали називатися ECMAScript.
Терміни JScript і JavaScript останнім часом стали вважатися аналогічними, що, строго кажучи, невірно. Відмінності між цими мовами як і раніше існують. IE обробляє ECMAScript дещо інакше, ніж Firefox і інші браузери.
JavaScript має низку властивостей які притаманні об'єктно-орієнтованим мовам, але реалізоване в JavaScript прототипування обумовлює відмінності в роботі з об'єктами в порівнянні з традиційними об'єктно-орієнтованими мовами. Крім того, JavaScript властиві деякі функції функціональних мов. JavaScript багато в чому нагадує С, особливо у синтаксисі, але між ними багато суттєвих відмінностей.
Що допомогло JavaScript завоювати прихильність, насамперед, це повна інтеграція із HTML/CSS, досить проста структура коду, підтримка всіма провідними браузерами. Цих трьох речей немає одночасно ні в одній браузер-технології і подальші перспективи розвитку більше, ніж просто райдужні.
Робота над HTML5 почалася в 2004 році і триває досі. У реалізації проекту беруть провідні розробники веб-браузерів: Apple, Mozilla, Opera і Microsoft, а також ряд інших організацій. Перерахуємо ряд функцій JavaScript які будуть реалізовані в HTML5: Читання/запис файлів на диск, вбудована в браузер база даних, яка дозволяє зберігати дані на комп'ютері користувача, багатозадачність з одночасним використанням декількох ядер процесора, програвання відео/аудіо без Flash, 2d і 3d-малювання з апаратною підтримкою, як в сучасних іграх.
Багато можливостей HTML5 все ще в розробці, але браузери поступово починають їх підтримувати. Як висновок HTML5 - це нова відкрита платформа, для створення веб-додатків, які використовують аудіо, відео, графіку, анімацію та багато іншого, що сприяє розвитку JavaScript.
За словами автора JavaScript Брендона Айх, JavaScript створювався «10 безсонних днів і ночей», тому існує ряд помилок, які визнають самі автори, але всі вони будуть виправлені у нових версіях JavaScript (ECMAScript).
Сучасний стандарт JavaScript (EcmaScript 5) основними перевагами має роботу в «суворому режимі» та підтримку JSON.«Суворий режим» є новою особливістю в JavaScript (ECMAscript 5), що дозволяє виконувати програму або функцію в «суворому» операційному контексті, тобто всі функції, які були некоректними та не рекомендувалися до використання у JavaScript (ECMAscript 3) в JavaScript (ECMAscript 5) просто відключені в суворому режимі. Суворий режим допомагає відразу в декількох аспектах: він перехоплює деякі загальні помилки кодування, він запобігає діям (таким, як отримання глобального доступу до об’єкту) та інше. Потрібно зазначити, що «суворий режим» JavaScript (ECMAscript 5) відрізняється від «суворого режиму», доступного в Firefox (який може бути включений через about:config, параметр JavaScript.options.strict). Суворий режим ES5 блокує абсолютно інший набір потенційних помилок, тоді як «суворий режим» Firefox намагається спостерігати за дотриманням рекомендацій з написання коду. Дуже важливим у розвитку JavaScript є те, що нові стандарти HTML5 і ECMAScript зберігають максимальну сумісність з попередніми версіями. Це дозволяє в JavaScript уникнути неприємностей з уже існуючими додатками. Хоча деякі проблеми із реалізацією нових стандартів, а саме HTML5, все ще існують.
Як висновок, JavaScript стає все більш потужним, швидшим та стабільним. За допомогою JavaScript можливості браузерів збільшуються в сторону десктопних додатків. Нові версії JavaScript (ECMAScript) все більш відповідають стандартам.
Автор Задворний Андрій, магістрант НТУУ «КПІ»

Останні статті за темою:

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting